Klacht: Boeking geannuleerd geld niet terug gekregen

Simon Brooks op 07 augustus 2019 over Rentalcars in de categorie Autoverhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Rentalcars
Categorie Autoverhuur
Status Open
Datum 7 augustus 2019

Een klant heeft op 23 juli 2019 zijn boeking bij Rentalcars geannuleerd vanwege een hoge borg van €750,-. Na de annulering werd hem beloofd dat hij €171,26,- binnen 5 werkdagen terug zou krijgen, maar na 9 werkdagen heeft hij nog steeds geen terugbetaling ontvangen.

Mijn Klacht:

Het gaat over mijn boeking bij Rentalcars. Die ik op 23
Juli 2019 heb geannuleerd. Ik heb 24 uur van de voren mijn boeking geannuleerd omdat in de kleine letters vermeld stond dat ik een borg moest betalen van €750,- wat ik absurt hoog vond. Daarom heb ik mijn boeking 797010310 geannuleerd. Vervolgens heb ik een medewerker gesproken die heeft aangegeven dat ik de betaling van €171,26,- terug zou krijgen en het geld binnen 5 werkdagen op mijn rekening zou staan. Het is inmiddels 9 werkdagen geleden en heb nog steeds geen geld terug mogen ontvangen.

Gewenste Oplossing:

Zodra ik het geld van €171,26 terug heb gekregen zoals beloofd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Rentalcars

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Rentalcars nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM