Klacht: rabobank den haag Rijswijk

clasien hofman op 09 april 2013 over PostNL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
PostNL has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf PostNL
Status Open
Datum 9 april 2013

Een klant heeft op 5 april 2013 een belangrijke brief in de brievenbus gedaan voor verzending naar de Rabobank, maar deze is op 9 april 2013 nog niet aangekomen. De bank heeft bevestigd dat zij de brief niet hebben ontvangen, en de klant maakt zich zorgen over de vertrouwelijke informatie die in de brief staat. Daarnaast wordt er geklaagd over de bezorger die regelmatig post verkeerd bezorgt.

Mijn Klacht:

Ik heb vrijdagmiddag 5april 2013 voor zes uur de brief in de brievenbus gedaan aan laakdwarsstraat .Deze brief moest naar de Rabobank op het generaal eisenhowerplein. Maar van daag dinsdag 9 april 2013 is hij nog niet ontvangen De bank heeft dinsdag middag 9 april 2013 gebeld ,ze hebben hem niet ontvangen .Er zit heel vertrouwelijke informatie in .De bezorger die aan de slachthuisstraat 4-18 de post bezorgt komt meestal in de avond en hij gooit nog verkeerd ook

Gewenste Oplossing:

Dat jullie dit met spoed gaan oplossen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over PostNL

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar PostNL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over PostNL nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM