Klacht: Daihatsu Move verkocht zonder motor

diemenm op 14 oktober 2013 over Proveiling.nl in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Proveiling.nl has resolved this complaint
Klacht opgelost op 28 januari 2014
Reactie van het bedrijf:

Voor zover ik uit de notities kan opmaken zijn er wel voorstellen gedaan naar de klant, maar weigert ze alles. 28-01-`14

Categorie Online Veiling
Status Opgelost
Datum 14 oktober 2013

Een klant heeft via Proveiling.nl een Daihatsu Move gekocht, die na vervanging van de accu startte, maar later bleek dat de motor niet functioneerde. De klant was verrast door de hoge kosten voor een motorvervanging, aangezien de advertentie geen melding maakte van een defect en de verkoper suggereerde dat de problemen het gevolg waren van langdurig stilstand. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Via Proveiling hebben we afgelopen vrijdag een Daihatsu Move gekocht die na de vervanging (door ons) van de accu ter plaatse direct startte. De blauw/witte rook deed een olie probleem vermoeden, maar dat de cilinders ook niet werkten, bleek pas bij de garage om de hoek. De motor moet als geheel vervangen worden, wat veel meer kost dan de aanschafprijs. In de advertentie stond niet “rijdt niet” en met een controle door een consument, was dit niet te achterhalen. Sterker nog, de dode accu en de blauwe rook ‘kwamen door het lange stilstaan’ werd ons verteld bij het ophalen….
Wij zijn doelbewust misleid…..
http://www.proveiling.nl/1656/Veiling-diverse-personen–en-bedrijfsautos-te-Ame/16394/Personenautos/Veiling.aspx#id491991

Ondanks een controle was dit niet te achterhalen voor een consument. Een lekke koppakking

Gewenste Oplossing:

De verkoop wordt nietig verklaard. De advertentie is misleidend en niet, zoals Proveiling stelt 'met grootste zorg samengesteld'.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Proveiling.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Proveiling.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Proveiling.nl nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Proveiling.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Proveiling.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Proveiling.nl

Heeft op 28 januari 2014 om 10:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

Voor zover ik uit de notities kan opmaken zijn er wel voorstellen gedaan naar de klant, maar weigert ze alles.
28-01-`14

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM