Klacht: Onjuiste voorstelling van zaken bij verkoop

BasKroes op 13 juni 2013 over Privilege in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Privilege has resolved this complaint
āœ… Klacht opgelost op 11 juli 2013
Reactie van het bedrijf:

Email naar melder op 11 juli 2013 met oplossing

Bedrijf Privilege
Categorie Online Veiling
Status Opgelost
Datum 13 juni 2013

Een klant heeft een aanbieding van Privilege ontvangen voor een lidmaatschap met een cadeau op basis van opgebouwde airmiles, maar vindt dat deze belofte niet in de bevestiging staat. Ondanks de wens om het lidmaatschap op te zeggen, ervaart de klant problemen met het opzeggen via telefoon of e-mail en overweegt een aangetekende brief te sturen, wat volgens andere klanten ook niet effectief lijkt te zijn.

Mijn Klacht:

Ben vorige week gebeld met een aanbieding van Privilege om lid te worden met een kado. Ik heb gisteren een brief met de bevestiging hiervan binnengekregen en wil deze vandaag nog opzeggen. Er is een kado obv opgebouwde airmiles beloofd (ja ik weet het, was wat naief), maar daar is in de bevestiging niets meer van te vinden.
Telefonisch of per mail opzeggen is niet mogelijk, terwijl telefonisch afsluiten wel heel gemakkelijk gaat. Als ik de forums nu nalees mag ik met een aangetekende brief gaan opzeggen en zelfs dat helpt niet… Wat een bedrijf.

Gewenste Oplossing:

Aanklacht tegen Privilege BV op leugens tijdens verkoop en stoppen met activiteiten die makkelijk af te sluiten zijn, maar lastig (tot niet) op te zeggen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Privilege

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Privilege over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Privilege nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Privilege in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Privilege een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Privilege

Heeft op 11 juli 2013 om 13:27 geantwoord

Geboden Oplossing:

Email naar melder op 11 juli 2013 met oplossing

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM