Klacht: beëindigen abonnement

hennyq op 05 maart 2020 over Privilege in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Privilege has resolved this complaint
Klacht opgelost op 5 maart 2020
Reactie van het bedrijf:

Geachte meneer Quist, Telefonisch hebben wij u helaas niet kunnen bereiken. Wij vragen u daarom vriendelijk contact met ons op te nemen om tot een oplossing te komen. Onze Klantenservice is bereikbaar op werkdagen tussen 08:30 en 18:00 uur via...

Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Privilege
Categorie Online Veiling
Status Opgelost
Datum 5 maart 2020

Een abonnee heeft op 6 februari 2020 zijn abonnement opgezegd, met een ingangsdatum van 1 april 2020. Het bedrijf heeft deze opzegging niet geaccepteerd omdat er nog een openstaand bedrag van € 110,00 voor het lopende lidmaatschapsjaar niet was voldaan, en heeft de abonnee verzocht dit bedrag alsnog te betalen.

Mijn Klacht:

OP 6 februari 2020 heb ik mijn abonnement miv 1 april 2020 opgezegd.
Dit wordt niet geaccepteerd. Zie bijgevoegde reactie.
noreply mijnprivileges
Di 25-2-2020 18:13
Beste heer Quist,

Onlangs ontvingen wij uw verzoek tot beëindiging van uw Privileges lidmaatschap.

In onze administratie zien we echter dat de contributie voor het lopende lidmaatschapsjaar nog niet is voldaan. Wij verzoeken u nogmaals dringend het openstaande bedrag à € 110,00 alsnog zo spoedig mogelijk over te maken.

Volgens de Voorwaarden van Privileges art 5.2 is een Privileges Lid die op enig moment tijdens het Lidmaatschap een verschuldigde betaling tegenwerkt door een stornering van het bedrag of een blokkade van de incasso, een boete verschuldigd aan Privileges van 3 maal het betreffende bedrag onverminderd het recht van Privileges op vergoeding van de geleden schade enof nakoming.

Wij zien uw betaling graag tegemoet op , ten name van Privileges te Haarlem onder vermelding van uw Privilegesnummer: 5005729.

Zodra wij uw betaling hebben ontvangen, zullen wij het lidmaatschap met ingang van 1 februari 2021 beëindigen. U ontvangt hiervan dan een schriftelijke bevestiging.

Met vriendelijke groeten,

Jochem van der Steen

Jochem van der Steen

Manager Customer Service

Kan dit zo maar?

Gewenste Oplossing:

Als mijn abonnement miv 1 april 2020 wordt stop gezet,

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Privilege over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Privilege in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Privilege een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Privilege

Heeft op 05 maart 2020 om 08:30 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

hennyq

Heeft op 06 maart 2020 om 00:12 geantwoord

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Er is nog geen concreet voorstel gedaan. Ik wens uitsluitend schriftelijk te communiceren en niet telefonisch.

Alle klachten die gemeld zijn door hennyq
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM