Mijn Klacht:
Vaak doe ik even een klein boodschapje bij de Plus Lunenborg in Harlingen. Hier worden mondkapjes en afstand vaak niet gehanteerd. Ik kom hier denk ik één keer per week om wat brood te halen. Bijna iedere keer dat ik dit de afgelopen maanden heb gedaan, heb ik vriendelijk aan de caissière gevraagd waarom de mondkapjes niet of onder de neus worden gedragen. Men vertelt mij dan dat de bril beslaat, of de ademhaling wat moeilijk wordt. Sorry, werd er soms tegen mij gezegd, helaas wel nog steeds zonder het corrigeren van dit onjuiste gedrag.
Enfin, nu was ik dinsdag 5 januari hier weer, met ditzelfde probleem. Dus ik vraag of ik toevallig een manager of leidinggevende mag spreken hierover. De caissière reageert zeer brutaal en ontzettend klantonvriendelijk met: ga jij maar eens 9 uur werken met een mondkapje op en ga maar even naar de servicebalie, daar kan je dit vragen. Ik reken deze keer mijn brood niet af en loop naar de servicebalie, waar een mevrouw van wat oudere leeftijd mij uitlacht en zegt jij maakt een grapje zeker? Ik wil graag dat jij nu de winkel verlaat. Na herhaaldelijk vragen aan deze medewerkster mompelt ze vanalles en wil ze mij niet verder helpen.
Ik loop terug naar de caissière om nogmaals te vragen naar een manager of leidinggevende, maar krijg helaas alleen een grote mond terug. Beide medewerkers verbaasde mij volledig.
Mevrouw van de servicebalie gaat naast mij staan, waarop ik haar vraag om a.u.b. anderhalve meter afstand te houden. Zij reageert met nee, jij gaat nu weg en blijft pal naast mij staan, waar ik vriendelijk nee tegen zeg, en mevrouw van de servicebalie uiteindelijk toch de manager gaat halen. Helaas wel met de intentie om mij eruit te zetten, in plaats van mij te woord te staan.
Maurice Lunenborg, de manager, komt eraan en wil niet met mij in gesprek. Hij wijst mij uiterst onvriendelijk, onbeschaafd en zonder antwoord op mijn vragen de deur en dreigt met politie. Ik wordt beschuldigd van intimidatie en schreeuwen, waarop ik zeg dat ik letterlijk niks verkeerd heb gedaan, en alleen maar had gevraagd om te woord gestaan te worden door een leidinggevende. Met de suggestie dat we misschien zelfs even naar een achterkamer zouden kunnen gaan om dit te bespreken. Hier wordt stug nee tegen gezegd en ik moet direct de winkel verlaten of de politie wordt gebeld. Waarop ik weer zeg dat men de politie inderdaad best mag bellen, en ik dan dus ook best benieuwd ben wat deze te zeggen heeft hierover.
Medewerkers schreeuwen zoek een baan en ga je nou echt zo moeilijk hier over doen?, maar ik probeer een pandemie en het naleven van de maatregelen toch zeker gewoon serieus te nemen. Ik vind het dan ook extreem raar dat winkels die zoveel inwoners en ‘gezonde’ mensen ontvangen, dit nalaten. De heer Lunenborg had er geen boodschap aan. Hij wilde het niet horen en hij wilde het er niet over hebben. Ik dacht dat het dragen én naleven van het coronabeleid verplicht was. Om niet alleen een boete te voorkomen, maar ook om niet mensen te besmetten en/of ziek te maken. Ik vind het ongehoord dat managers en winkelpersoneel er zó laks mee omgaan.
Ik loop naar buiten om daar de politie op te wachten, en te vragen of deze hier iets aan kan doen. Maurice Lunenborg praat eerst even met de politie en vertelt zijn kant van het verhaal, inclusief het intimideren en schreeuwen, waar ik ook verder geen problemen van maak. Ik weet dat de politie niet zo snel oordeelt na het horen van maar één kant van het verhaal. Daarna vertel ik de politie mijn kant, en vertel ze wat er is gebeurd, wat ik kwam doen en waarom ik dit deed. De agenten waren zeer vriendelijk en begrijpelijk, maar vertelden mij dat ook zij hier helaas niks aan konden doen, en dit de taak was van controleurs van het RIVM. De manager mag zelf bepalen of hij dit soort dingen handhaaft en/of checkt. Ik zeg de agenten gedag en we gaan beiden onze eigen kant weer op.
Nu heb ik de politie, de gemeente en de rijksoverheid hier al over op de hoogte gebracht. Met ook aanbevelingen om hier controleurs naartoe te sturen, en om mijn verhaal na te lopen. Ik kan namelijk verzekeren, gedurende de 1,5 maand waar ik deze opmerking al vaker heb laten blijken daar, dat dit tot op de dag van vandaag nog steeds gebeurt.
Ik vind het echt ontzettend en belachelijk onbeschaafd en onprofessioneel hoe hierop wordt gereageerd, en ik zou graag verandering hierin zien komen. Niet om deze winkel nou op het matje te roepen, maar omdat wij samen als land en/of stad de verantwoordelijkheid hebben om besmettingen en doden te voorkomen, laat staan het zorgpersoneel ontlasten en ons allen zo goed mogelijk aan de maatregelen te houden.
Graag houd ik mijn persoonlijke informatie anoniem, aangezien de manager erg onvriendelijk en onbeschaafd over kwam.
Gewenste Oplossing:
Ik zou tevreden zijn als deze manager, én zijn personeel zich gewoon netjes aan de maatregelen houdt, en misschien wat meer tijd en moeite steekt in het professioneel en beschaafd overkomen, laat staan het normaal te woord staan van klanten met een klacht of opmerking.

