Klacht: NIET NAKOMEN VAN BELOFTES

APPIE 3 op 07 april 2014 over Oxxio in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Oxxio has resolved this complaint
Klacht opgelost op 10 april 2014
Reactie van het bedrijf:

We hebben de klant een e-mail gestuurd met daarin een kopie van de ondertekende leveringsovereenkomst en een bevestiging van de aanmelding. De klant heeft gekozen voor een 1-jarige overeenkomst met scherpe tarieven: Oxxio Budget. Bij deze overeenkomst zit geen InControl...

Bedrijf Oxxio
Status Opgelost
Datum 7 april 2014

Een klant heeft een klacht ingediend bij Oxxio omdat zijn vrouw een abonnement voor gas en elektriciteit heeft afgesloten, waarbij beloofd was een energiepakket te ontvangen. In plaats daarvan ontvingen zij slechts een stekker ter waarde van 5 euro, wat volgens de klant misleiding is. Ondanks een telefonische klacht blijft Oxxio volhouden dat het aan het pakket ligt, wat de klant onacceptabel vindt.

Mijn Klacht:

MIJN VROUW HEEFT EEN ABBONNEMENT AFGESLOTEN VOOR 1 JAAR VOOR GAS EN ELECTRA, EN DAARBIJ IS AFGESPROKEN DAT ZE EEN ENERGIEPAKKET ZOU KRIJGEN DAT MOMENTEEL OP TV IS TE ZIEN VIA RECLAME. WAT SCHERTST ONZE VERBAZING DAT WE EEN STEKKER KREGEN VOOR IN DE AUTO VAN PAKWEG 5 EURO.
IK HEB HIEROVER EEN KLACHT TELEFONISCH INGEDIENT MAAR ZE WIMPELEN HET AF MET …DAT LIGT AAN HET PAKKET…TERWIJL ZE AAN DE DUER UITDRUKKELIJK HEBBEN VERMELD DAT ZE DIT ENERGIEPAKKET ZOU KRIJGEN,OOK HEBBEN ZE ERBIJ VERMELD DAT WANNEER ZE EEN BEPAALD BEDRAG ERBIJ ZOU LEGGEN DAN ZOU ZE NOG EEN GROTERE TABLET KUNNEN KRIJGEN..
NOU IK HEB GEZEGD DAT ZODRA EEN ANDERE PROVIDER ZICH AANDOET IK DAN METEEN OVERGA NAAR EEN ANDER.
IK VIND DIT MISLEIDING VAN DE KLANT, EN IK GA DAARMEE NIET ACCOORD..

Gewenste Oplossing:

DE OPLOSSING DIE IK AANGEEF IS DAT ZIJ ZICH AAN HUN VERHAAL HOUDEN ANDERS GA IK METEEN OVER, EN DE EVENTUELE BOETE DIE BETAALT DAN DE NIEUWE ENERGIE LEVERANCIER DAN WEL.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Oxxio over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Oxxio in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Oxxio een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Oxxio

Heeft op 10 april 2014 om 11:08 geantwoord

Geboden Oplossing:

We hebben de klant een e-mail gestuurd met daarin een kopie van de ondertekende leveringsovereenkomst en een bevestiging van de aanmelding. De klant heeft gekozen voor een 1-jarige overeenkomst met scherpe tarieven: Oxxio Budget. Bij deze overeenkomst zit geen InControl box of tablet. De Oxxio InControl overeenkomst is een 3-jarige overeenkomst met andere tarieven.

We begrijpen dat het vervelend is als de klant een InControl box verwacht had. Echter heeft de klant getekend voor een Budget overeenkomst. Omdat de klant niet de InControl overeenkomst gekozen heeft, is het niet mogelijk om een InControl box of tablet toe te sturen.

Met vriendelijke groet,

Suze
Oxxio Nederland bv

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Oxxio beoordeeld.

APPIE 3

Heeft op 10 april 2014 om 15:11 geantwoord

HET GEEN IK KWIJT WIL OVER DE OPLOSSING IS DEZE;
WIJ HADDEN AL EEN GOEDE ENERGIEVERDELER EN GAAN DAARVOOR NIET VOOR 1 JAAR NAAR EEN ANDERE, 2E GAAN WE NOOIT MEER IN OP EEN DEUR NA DEUR COLPORTAGE. VERDERS WIL ER NIET VEEL MEER OVER KWIJT, ALLEEN DAT IK NOG STEEDS VOLHOU DAT ZE MIJN VROUW EEN VERKEERDE VOORSTELLING VAN ZAKEN HEBBEN GEGEVEN....GR. HR. A.KOSTERS

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie