Klacht: Ovenschaal knapt in combi overm

Fred kapper 1 op 28 december 2017 over Siemens in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Siemens
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 28 december 2017

Een consument heeft een ovenschaal die bij een combi-oven van Siemens is geleverd, zien knappen tijdens het bereiden van een kalkoen met kerst, wat leidde tot een grote rommel in de oven en drie uur opruimtijd. Ondanks het feit dat de oven nog geen vijf jaar oud is, kreeg de consument te horen dat de garantie op de ovenschaal slechts twee jaar bedraagt en dat een nieuwe schaal voor eigen kosten aangeschaft moet worden, wat de consument als onterecht beschouwt.

Mijn Klacht:

Met kerst is de ovenschaal geknapt waar op dat moment de kalkoen in lag.
Ik hoef niet uit te leggen hoe groot de chaos in de oven was. Dat heeft mij 3 uur gekost om allemaal op te ruimen.
Omdat ik vind dat een ovenschaal (die bij de combi oven geleverd was) nooit kapot mag gaan heb ik een mail gestuurd. De oven is nog geen 5 jaar oud.
Ik kreeg echter een standaard mail dat de garantie maar 2 jaar was en op een schaal nog minder. en als ik een nieuwe wilde dat ik die moest betalen.
Ik heb uitgelegd dat er een verschil is tussen wettelijke en verkopers garantie. Daar wilde Siemens echter niets van horen.

Gewenste Oplossing:

Nieuwe ovenschaal leveren, en uiteraard niet tegen betaling.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Siemens

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Siemens nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht Fred kapper 1

5 jaren geleden - Goeie reactie van Siemens 😩

Alle klachten die gemeld zijn door Fred kapper 1
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM