Klacht: Opzeggen van mij abo

DilipB op 16 november 2020 over Basic Fit in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Basic Fit has resolved this complaint
Klacht opgelost op 16 november 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste Dilip, Bedankt voor het kenbaar maken van jouw klacht. Dit waarderen wij enorm! Bij de inschrijving heb je gekozen voor een jaarovereenkomst. Een jaarovereenkomst bestaat uit minimaal 52 betalende weken (13 betalingen). Bij de inschrijving heb je gebruik gemaakt...

Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Basic Fit
Categorie Sportclub/-school
Status Opgelost
Datum 16 november 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een abo afgesloten op 23 januari 2020, daarna heb ik heel weinig kunnen sporten door Corona, en ik ben het zat om zo vroeg te gaan sporten omdat je niet zomaar kunt binnen lopen. Nu wil ik mijn abo opzeggen en zie dat ik tot juli 2021 moet betalen, dat vind ik niet eerlijk. Wil gewoon per 23 januari 2021 mijn abo opzeggen.

Gewenste Oplossing:

Als ik per 23-01-2021 mijn abo kan opzeggen en geen maand langer.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Basic Fit over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Basic Fit in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Basic Fit een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Basic Fit

Heeft op 16 november 2020 om 15:24 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Dilip,

Bedankt voor het kenbaar maken van jouw klacht. Dit waarderen wij enorm!

Bij de inschrijving heb je gekozen voor een jaarovereenkomst. Een jaarovereenkomst bestaat uit minimaal 52 betalende weken (13 betalingen).

Bij de inschrijving heb je gebruik gemaakt van de actie “8 weken gratis sporten. De gratis periode die vooraf gaat aan de jaarovereenkomst wordt hier niet van afgetrokken. Jouw jaarlidmaatschap is per 19-3-2020 van start gegaan.

Je betaald dus wel voor een jaarlidmaatschap maar met als voordeel dat je vanaf de inschrijfdatum, gratis hebt kunnen sporten tot aan de startdatum van je lidmaatschap.

Vanwege de situatie omtrent Corona, heb je er destijds voor gekozen om jouw lidmaatschap te bevriezen. De periode waarin onze clubs gesloten waren, hebben wij daarom toegevoegd aan de overeenkomst.

Hierdoor wordt de einddatum conform jouw overeenkomst opgeschoven, zodat de overeenkomst alsnog uit minimaal 52 betalende weken bestaat.

De eerst mogelijke einddatum komt hiermee uit op: 3-7-2021. Het is niet mogelijk om het lidmaatschap voortijdig te beëindigen.

Vanwege de aangepaste Corona maatregelen, hebben wij het aantal beschikbare tijdsvlakken moeten wijzigen. Dit zodat we de 1,5 meter afstand en dus de veiligheid van onze leden beter kunnen waarborgen.

Wij adviseren je daarom om niet te lang te wachten met het maken van een reservering. Vanaf 7 dagen van tevoren kun je jouw gewenste tijdslot reserveren (dit was eerst 4 dagen van tevoren).

Ook wij vinden het erg vervelend dat het aantal beschikbare tijdsvlakken zijn gewijzigd. Het RIVM heeft bepaald hoeveel mensen er in de club aanwezig mogen zijn en het is van belang dat wij dit naleven, zodat wij open kunnen blijven en onze leden kunnen blijven sporten.

Momenteel bevinden wij ons met z'n allen in een uitzonderlijke situatie. Dit is overmacht.

Wij hopen dat wij zo snel mogelijk weer meerdere mensen tegelijk kunnen verwelkomen in onze clubs! Maar we moeten dit met z'n allen doen.

Ik hoop je hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht je nog andere vragen hebben, dan hoor ik dat graag.

Met vriendelijke groet,

Team Social Basic-Fit

DilipB

Heeft op 16 november 2020 om 17:02 geantwoord

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Vind het geen oplossing. Ik heb een jaar contract en lijkt mij verstandig als Basic- Fit zich ook hieraan houd. Er kunnen wel allerlei excuses worden genoemd. Maar feit blijft dat ik na 1 jaar van mijn abo af wil. Het lijkt mij dat ook redelijk dat ik mijn abo per 23 - 01 -2021 kan opzeggen, en niet meer hoef te betalen voor de abo. Door allerlei Corona maatrelegel heb ik niet kunnen sporten, maar dat is mijn probleem. Ik wil gewoon na 1 jaar mij abo opzeggen. En als het echt niet kan, dan wil ik nog wel een compromis sluiten door de opzegging per 01-03-2021 in te laten gaan. Graag uw antwoord.

Alle klachten die gemeld zijn door DilipB
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM