Klacht: Oplichterij

opgelicht12 op 14 augustus 2013 over J.N.S. Autobedrijf in de categorie Autodealers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Autodealers
Status Open
Datum 14 augustus 2013

Een klant van J.N.S. Autobedrijf in Zaandam heeft een Golf 5 gekocht voor 5500 euro, maar na tien minuten rijden bleek de waterpomp kapot te zijn. Bij terugkomst werd de klant slecht behandeld en kreeg hij slechts 4900 euro terug, ondanks dat de auto net was aangeschaft. De klant beschouwt dit als oplichterij en waarschuwt anderen voor het autobedrijf.

Mijn Klacht:

JNS autobedrijf in Zaandam is een oplichter,

ik heb daar een golf 5 gekocht voor 5500 ik reed er 10 minuten mee, boem waterpomp kapot. ik ben terug gegaan, in dat zelfde uur dat ik de auto kocht, en ik werd slecht behandeld. De eigenaar wou me niet helpen. Hij wou mij geen geld terug geven. Uiteindelijk, naar heel wat over en weer, kwam hij met een deal dat hij mij maar 4900 euro terug zou betalen, terwijl ik hem voor 5500 heb gekocht. dit is niet normaal. hij heeft dus als t ware 600 euro van me gestolen. kijk uit voor deze autobedrijf J.N.S in Zaandam. deze man verkoopt kapotte auto’s en als je er t zelfde uur mee teruggaat houdt ie een boel geld in. de anwb had er ook naar gekeken toen die kapot ging en die gaven mij aan dat dat ze mij niet konden helpen omdat de auto nog geen 7 dagen op mijn naam stond maar de medewerker van de anwb was wel zo vriendelijk om mij van de snelweg af te halen en keek wat de oorzaak was en die gaf aan dat er met de waterpomp en slangen gerotzooid was.

Gewenste Oplossing:

eerlijkheid

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over J.N.S. Autobedrijf nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM