Klacht: opdringerig persoon heeft gebeld uit naam van BelDigitaal

Lico Holding Amstelveen BV op 12 november 2018 over BelDigitaal in de categorie Vaste Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vaste Telefonie
Status Open
Datum 12 november 2018

Een werknemer van Lico Holding Amstelveen BV heeft een telefoontje van BelDigitaal ontvangen, maar was niet bevoegd om zakelijke beslissingen te nemen. Hierdoor is het bedrijf vast komen te zitten aan een jaarcontract, dat alleen met een afkoopsom kan worden beëindigd. Ondanks herhaalde pogingen om het contract te annuleren, blijft BelDigitaal verzoeken om telefonisch contact, wat leidt tot frustratie bij de klager.

Mijn Klacht:

Degene die hier op kantoor het telefoontje van BelDigitaal beantwoordde is niet bevoegd om zakelijk iets te kunnen beslissen.
Zitten inmiddels opgescheept met een jaar contract, dat alleen met een afkoopsom opgezegd kan worden.

Ik zie dat er veel van dit soort gevallen zijn waarbij BelDigitaal een jaar contract heeft opgedrongen via een niet beslissingsbevoegde werknemer.

Heb inmiddels een aantal telefoongesprekken gevoerd met BelDigitaal waarin ik mijn ongenoegen heb geuit en steeds gemeld heb te willen stoppen met BelDigitaal en iedere keer weer vraagt BelDigitaal via een email om hen te bellen. En iedere keer weer moet ik het uitleggen en lijkt het dat BelDigitaal begrip toont, maar dat is schijn.

Grof schandaal

Lico Holding Amstelveen BV

Gewenste Oplossing:

wanneer ikwij eindelijk kunnen stoppen met Beldigitaal zonder een afkoopkoop som en dat KPN ons nummer weer kan overnemen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM