Klacht: Ontevreden!

Anoniem12342001 op 21 december 2020 over Basic Fit in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Basic Fit has resolved this complaint
Klacht opgelost op 22 december 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste Isa, Bedankt voor het kenbaar maken van jouw klacht. Dit waarderen wij enorm! Vervelend dat er onduidelijkheid is ontstaan, betreft jouw lidmaatschap. Ik heb direct het één en ander voor je nagekeken. Een Nederlandse overeenkomst kent geen mogelijkheid tot...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Basic Fit
Categorie Sportclub/-school
Status Opgelost
Datum 21 december 2020

Een klant van Basic-Fit heeft zijn lidmaatschap laten bevriezen vanwege gezondheidsklachten, met hulp van een medewerker. Hij ontving echter een vordering van 120 euro voor de periode waarin het lidmaatschap gepauzeerd had moeten zijn, zonder bevestiging van de bevriezing. De klant is van mening dat de fout bij de medewerker ligt die hem onjuist heeft geïnformeerd.

Mijn Klacht:

Voor de coronacrisis heb ik mijn lidmaatschap bij Basic-Fit laten bevriezen omdat ik door rug en heup klachten niet meer kon sporten. Dit heb ik laten doen door een medewerker van Basic-Fit.

Nu sturen ze mij een vordering van 120,- voor de afgelopen maanden, termijn mijn lidmaatschap gepauzeerd had moeten zijn.

Zij vertellen dat ik moet bewijzen dat deze gepauzeerd is, maar ik heb hier nooit een bevestiging van ontvangen. Ik heb erop vertrouw dat de medewerker deze bevriezing in orde had gemaakt zoals hij mij ook uitdrukkelijk heeft vermeld.

Nu verteld de klantenservice dus dan ik deze vordering moet voldoen.

Naar mijn idee ligt de fout bij die medewerker die mij onjuist heeft geïnformeerd.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer basic-fit deze vordering uit het systeem haalt.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Basic Fit over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Basic Fit in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Basic Fit een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Basic Fit

Heeft op 22 december 2020 om 07:46 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Isa,

Bedankt voor het kenbaar maken van jouw klacht. Dit waarderen wij enorm!

Vervelend dat er onduidelijkheid is ontstaan, betreft jouw lidmaatschap. Ik heb direct het één en ander voor je nagekeken.

Een Nederlandse overeenkomst kent geen mogelijkheid tot bevriezen door medische redenen. Op grond van medische redenen is het wél mogelijk om het lidmaatschap voortijdig te beëindigen, wanneer je nog binnen het eerste jaar zit.

Om een voortijdige beëindiging te kunnen regelen, hebben wij een medisch document nodig waaruit blijkt dat je geen gebruik meer kunt maken van het lidmaatschap. Denk hierbij aan bijvoorbeeld een verwijsbrief of een afsprakenkaart.

Wanneer ik onze administratie bekijk, dan is er bij ons geen verzoek bekend tot voortijdige beëindiging op medische grond. Ook hebben wij nooit een medisch document ontvangen vanuit jou.

De opzegging van jouw lidmaatschap is reeds verwerkt. De einddatum conform jouw overeenkomst is: 28-12-2020.

Graag ontvangen wij van jou een bewijs waaruit blijkt dat je op grond van medische redenen, jouw lidmaatschap voortijdig had willen beëindigen. Op basis hiervan kunnen wij de nodige correcties voor je doorvoeren.

Zonder tegenbewijs kunnen wij spijtig genoeg niets voor je betekenen.

Ik hoop je hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht je nog andere vragen hebben, dan hoor ik dat graag!

Met vriendelijke groet,

Team Social Basic-Fit

Anoniem12342001

Heeft op 22 december 2020 om 15:47 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Het probleem ligt ergens anders. Ik heb al begrepen dat de genoemde bevriezing niet mogelijk was. Het probleem is echter dat een medewerker dit voor mij had geregeld zei hij. Ik begrijp niet goed om wat voor bewijs jullie vragen.

Alle klachten die gemeld zijn door Anoniem12342001
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM