Klacht: Onterechte Boete NS

Customer Scare op 02 mei 2013 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 6 mei 2013
Reactie van het bedrijf:

Het juiste instaptarief is gerekend (€ 10,00 voor NS abonnementhouders). Klacht coulant afgehandeld.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 2 mei 2013

Een reiziger heeft een boete ontvangen van NS voor het reizen met onvoldoende saldo op zijn OV-chipkaart, ondanks dat er nog 10 euro op stond. Hij was niet op de hoogte van de verhoging van het minimale saldo naar 20 euro en klaagt over het gebrek aan communicatie hierover. De reiziger vraagt om terugbetaling van de boete minus de reiskosten.

Mijn Klacht:

Niet eens met de boete die ik kreeg op traject Utrecht-Amsterdam. Er stond nog 10 euro op mijn kaart. Genoeg voor een enkele reis met korting. Ik was nog onvoldoende ingewijd om bij inchecken het geluid te herkennen van een niet geaccepteerde scan. Nietsvermoedend stapte ik de trein in. Blijkt dat de NS het minimaal te gebruiken bedrag op de OV-chipkaart heeft verhoogd naar 20 Euro. Hoe moet ik dat weten? Daar hebben ze niet over gecommuniceerd. Hup, gelijk een boete van 49,20. Lijkt me niet de bedoeling en ik wil het bedrag min de reiskosten terug!

Gewenste Oplossing:

Graag boetegeld terug min reiskosten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 06 mei 2013 om 10:27 geantwoord

Geboden Oplossing:

Het juiste instaptarief is gerekend (€ 10,00 voor NS abonnementhouders). Klacht coulant afgehandeld.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van NS beoordeeld.

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Nou jaaaa, reactie NS: instaptarief a 10 euro is in rekening gebracht. Dat is helemaal NIET WAAR! Ik heb een boete + extra kosten moeten betalen omdat ik te laat reageerde. Ik stel me hier coulant op. Ben bereid gewoon een kaartje te kopen/betalen. De onterechte boete wil ik graag terug. Ga wel andere social media opzoeken. Dit werkt niet. Echt, NS, dit kunnen jullie niet maken!!!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten