Klacht: Kapotte koelkast

rienmar op 31 mei 2014 over Onlineveilingmeester in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Onlineveilingmeester has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Online Veiling
Status Open
Datum 31 mei 2014

Een consument heeft via Onlineveilingmeester een koelkast met diepvriesruimte aangeschaft, maar constateert na installatie dat de koelkast niet koelt, mogelijk door een gas tekort. Bij het indienen van een klacht verwijst Onlineveilingmeester naar een visuele inspectie, wat de consument als onredelijk beschouwt. De consument heeft een voorstel gedaan voor een gedeeltelijke vergoeding van 50 euro, maar voelt zich niet gehoord door het bedrijf.

Mijn Klacht:

Via onlineveilingmeester een koelkast met diepvries ruimte aangekocht.
Bij thuiskomst 24 uur rustig laten staan ivm het vervoer. Vervolgens aangesloten en geconstateerd dat binnenverlichting brandde en compressor aanslaat.
HELAAS KOELT DE KOELKAST NIET. Volgens informatie op internet vermoedelijk gas tekort ivm ouderdom.
Bij reclamatie bij onlineveilingmeester wordt er verwezen naar een visuele inspectie. Had ik soms een dag voor de koelkast moeten gaan zitten om te controleren of die wel koelt?
CORRECT ZOU ZIJN GEWEEST DAT ER WORDT VERMELD WERKING ONBEKEND.
Voorstel gedaan voor gedeeltelijk vergoeding ad 50 euro.
ONLINEVEILINGMEESTER KOMT OP GEEN ENKELE WIJZE HUN ” KLANTEN” TEGEMOET BIJ GEGRONDE KLACHTEN.
ik volg ze nu op hun faceboek pagina.

Gewenste Oplossing:

Terugboeking van 50 euro

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Onlineveilingmeester over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM