Klacht: North sea jazz

F04 op 01 maart 2017 over Onlineticketshop in de categorie Kaartenverkoop

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Onlineticketshop has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Kaartenverkoop
Status Open
Datum 1 maart 2017

Een klant heeft een ticket besteld voor het North Sea Jazz-festival op 8 juli, maar kan om persoonlijke redenen niet gaan. Ondanks de teleurstelling over het optreden van Solange, verzoekt de klant om terugbetaling van het reeds betaalde ticket.

Mijn Klacht:

Goedemorgen,

Ik heb 1 ticket besteld voor North sea jazz voor zaterdag 8 juli maar… wegens privé redenen kan ik helaas niet gaan, baal een norm want Solange komt daar preforme maar kan echt niet maar heb m’n ticket al betaald en zou graag geld terug willen

Gewenste Oplossing:

Geld terug gave voor het bedrag dat ik betaald heb voor de ticket!

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Onlineticketshop

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Onlineticketshop over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Onlineticketshop nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM