Klacht: Onbetrouwbaar

RMahabier op 01 september 2023 over de Witte Werkster in de categorie Schoonmaakbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 1 september 2023

Een klant van de Witte Werkster heeft ervaren dat de beloofde schoonmaakdiensten niet zijn geleverd, ondanks dat er wel kosten in rekening zijn gebracht. De eerste medewerker had door persoonlijke problemen geen tijd, terwijl de tweede medewerker, een 17-jarige, volgens het bedrijf drie jaar werkervaring zou hebben. Na drie maanden zonder hulp heeft de klant het abonnement stopgezet.

Mijn Klacht:

De witte werkster heeft niet de beloofde dienst geleverd, wel geld in rekening gebracht voor verichte werkzaamheden.]De eerste koppeling was met een mevrouw die daar door privé probelemen helemaal geen tijd voor had. De tweede betrof een 17 jarige met volgens de witte werkster 3 jaar werkervaring (?!!) Nu drie maanden verder, geen hulp, wel een rekening. Heb mijn abonnement na deze drie teleurstellende maanden stopgezet.

Gewenste Oplossing:

Heb de witte werkster laten weten dat ik het niet terecht vind dat zij geld in rekening brengen voor niet geleverde diensten, het niet nakomen van de belofte op korte termijn een hulp te kunnen leveren.
Zij konden zich hier niet in vinden, het werd een eindeloze discussie. Ik heb de rekening betaald en zal negatieve reviews plaatsen op diverse sites. Een oplossing is volgens mij niet mogelijk. De witte werkster ontkent enig aandeel in deze situatie te hebben.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over de Witte Werkster

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over de Witte Werkster nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door RMahabier
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM