Mijn Klacht:
Olympia dringt een keurslijf op. Geen baan als de werkzoekende niet naar Olympia’s pijpen danst.
Beste,
Het wordt erg vervelend. Stop met herinneringen sturen.
Groet van Willem Jongkind
Begin doorgestuurd bericht:
Van: Olympia Uitzendbureau
Datum: 31 juli 2017 06:46:00 CEST
Aan: [email protected]
Onderwerp: Rond de Contact Center Experience af: we kijken naar je uit!
[Olympia]Beste Willem,
Onlangs ben je geregistreerd bij de Olympia Contact Center Experience. We zagen dat je de Experience nog niet volledig hebt doorlopen. Misschien heb je één of meerdere onderdelen nog niet kunnen afronden. Dit is het moment om de Experience af te ronden en te ontdekken wat jouw persoonlijke resultaten zijn.
Benieuwd om jou te leren kennen
Alleen wanneer je alle stappen hebt doorlopen kunnen jij, én wij, je resultaten bekijken. Bovendien kunnen wij alleen een afspraak met je maken als de Experience is afgerond. Je krijgt middels een persoonlijke rapport inzicht in je persoonlijkheid, leervermogen en vaardigheden. Voor ons een prima basis om jou te leren kennen!
xxxxx
Manon (Harver)
31 jul. 11:50 EEST
Beste Willem,
Bedankt voor je mail. Ik begrijp hieruit dat je niet meer geïnteresseerd bent in een baan bij Olympia? Zal ik je account verwijderen?
xxxxx
Doe maar, die voorwaarden die jullie stellen vind ik van zo’n nare minachting.
Ik heb verdorie jarenlang via Olympia bij KPN gewerkt in een klantenservice functie.
Gewenste Oplossing:
Ik zal tevreden zijn als ik niet als een puber behandeld wordt maar serieus genomen wordt als volwassene met ervaring.


