Klacht: Ongepaste berichtgeving over albino koe

klagerf5b10ec0 op 29 mei 2026 over NOS in de categorie Omroepen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf NOS
Categorie Omroepen
Status Open
Datum 29 mei 2026

Een kijker uit zijn verontwaardiging over een item in het ochtendjournaal van 29 mei, waarin een albino koe in Pakistan, die op Trump zou lijken, op een kwetsende manier werd belicht in het kader van het Offerfeest. De klager vindt het onacceptabel dat de NOS dergelijke ongepaste vergelijkingen maakt, vooral gezien de ernst van de doodsbedreigingen in het land.

Mijn Klacht:

Ik ben zeer verontwaardigd over een item in het ochtendjournaal van 29 mei waarin een albino koe in Pakistan, die op Trump zou lijken, belachelijk wordt gemaakt in het kader van het Offerfeest. Het is misselijkmakend dat een dergelijke vergelijking wordt gemaakt, zeker gezien de ernst van de doodsbedreigingen die in dit land worden geuit. Het lijkt alsof de NOS zich niet bekommert om fatsoen en respect, en ik vind het onaanvaardbaar dat dergelijke ongepaste en kwetsende vergelijkingen worden gemaakt.

Gewenste Oplossing:

Ik verwacht een duidelijke verontschuldiging van de NOS voor deze ongepaste uitlatingen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 uur geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over NOS
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NOS

Alle klachten die gemeld zijn door klagerf5b10ec0
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM