Klacht: Nog steeds magazines van PRIVILEGE

Eliyo op 03 juni 2014 over Privilege in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Privilege has resolved this complaint
✅ Klacht opgelost op 3 juni 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste meneer Zaki, Wij hebben uw opmerkingen over Privilege op 2 juni 2014 ontvangen via klacht.nl. In overleg via de mail op 3 juni 2014 is Privilege samen met u tot een oplossing gekomen. Wij zijn blij dat we u...

Bedrijf Privilege
Categorie Online Veiling
Status Opgelost
Datum 3 juni 2014

Een klant heeft op 3 maart 2014 een aangetekende brief gestuurd om zijn lidmaatschap bij Privilege op te zeggen, met de verwachting binnen twee weken een bevestiging te ontvangen. Omdat er geen reactie volgde, ging de klant ervan uit dat de opzegging was verwerkt, maar ontvangt nog steeds magazines en vreest kosten. De klant verzoekt om zijn gegevens uit het systeem te verwijderen en geen verdere communicatie meer te ontvangen.

Mijn Klacht:

Ik heb op 3 maart 2014 een aangetekende brief verstuurd met het verzoek om Privilege op te zeggen. In de brief stond dat ik binnen 2 weken een schriftelijke bevestiging verwachtte van de opzegging. Bij geen elke reactie beschouwde ik de opzegging als definitief. Privilege heeft geen enkele reactie teruggestuurd waardoor ik aannam dat ik niet langer lid ben van Privilege. Helaas krijg ik nog steeds magazines binnen, uiteindelijk moet ik hier ook weer voor betalen als ik er weer niks van zeg?

Haal alsjeblieft mijn hele naam uit het systeem en val mij en mijn familie niet meer lastig met telefoontjes. Alvast bedankt.

Gewenste Oplossing:

Ik hoop dat mijn naam uit het systeem wordt gehaald, dan ben ik er eindelijk klaar mee ik heb mijn deel altijd wel betaald ondanks dat wij er nooit van afwisten, ik heb al een brief opgestuurd 2 maanden geleden, dus ik hoop nu EINDELIJK dat het klaar is met privilege!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Privilege over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Privilege in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Privilege een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Privilege

Heeft op 03 juni 2014 om 07:53 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste meneer Zaki,

Wij hebben uw opmerkingen over Privilege op 2 juni 2014 ontvangen via klacht.nl.

In overleg via de mail op 3 juni 2014 is Privilege samen met u tot een oplossing gekomen. Wij zijn blij dat we u van dienst konden zijn.

Met vriendelijke groeten,
Webcare team Privilege

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM