Klacht: Niet passend

Benjjj op 03 juni 2020 over Autodoc in de categorie Auto Onderdelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Autodoc has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Autodoc
Categorie Auto Onderdelen
Status Open
Datum 3 juni 2020

Een klant heeft onderdelen besteld bij Autodoc, waaronder een raammechanisme voor een Polo 6R. Bij het installeren van het mechanisme ontdekte de klant dat het onderdeel voor een tweedoorstype was, terwijl het voertuig vier deuren heeft, wat niet duidelijk werd vermeld in de productbeschrijving.

Mijn Klacht:

Aantal onderdelen besteld bij autodoc

Onderandere een raammechanisme voor mijn polo 6r , zag er allemaal mooi uit en ook overeen komend met mijn kenteken .

Later vandaag bleek dus bij het erin zetten van het mechanisme dat deze dus voor 2 deurs is inplaats van 4 deurs maar het staat nergens bij de beschrijving aangegeven ?

Gewenste Oplossing:

Graag zou ik willen dat ik een nieuw mechanisme toegestuurd krijg en deze terug sturen , want er moet gewoon bijstaan of het voor 2/4 deurs is , en dit niet mijn eigen fout is .

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Autodoc

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Autodoc nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Benjjj
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM