Klacht: niet nakomen toezeggingen onterecht verlenging contract

[email protected] op 11 april 2019 over Streya in de categorie Reclame

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Streya
Categorie Reclame
Status Open
Datum 11 april 2019

Een ZZP'er die in 2018 begon onder de naam TePe Chauffeursdiensten, klaagt over het niet nakomen van toezeggingen door Streya. Hij ontving beloften voor bemiddeling bij opdrachten, maar kon het contract niet annuleren na zijn akkoord, ondanks dat hij geen schriftelijk contract ontving. Na een uitspraak van de kantonrechter, waar hij niet voor was opgeroepen, heeft hij betaald om van de situatie af te zijn, maar ontvangt nu opnieuw een nota.

Mijn Klacht:

per 1 januari 2018 startte ik als ZZPer onder de naam TePe Chauffeursdiensten.
binnen dezelfde week kreeg ik een telefoontje van Streya met beloften dat zij zouden bemiddelen voor het krijgen van opdrachten voor bijv. ritten met belangrijke gasten naar het buitenland. Ik zei: ok, dat lijkt me wel wat. binnen een paar dagen wilde ik van die af, maar dat ging niet want ik had al ja gezegd en daar hadden zij een geluidsopname van. een contract heb ik nooit gekregen. ik weigerde te betalen en zei elke keer: ga maar naar de rechter dus kreeg ik na enige tijd een uitspraak van een kantonrechter ergens uit het zuiden van het land. van die rechtbank heb ik nooit een oproep gekregen om te verschijnen. enfin, ik heb maar betaald om van het gedoe af te zijn.
nu krijg ik opnieuw een nota. ik weiger te betalen omdat zij op geen enkele wijze aan hun verplichting voldoen om mij ritten te geven en beroep me op wanprestatie. antwoord: ik blijf in gebreke omdat ik niet betaal.
wat nu te doen?
m.vr.gr. Tjerk van Dijken

Gewenste Oplossing:

als Streya stopt en de nota intrekt. (465,00 euro)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Streya

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Streya nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM