Klacht: niet besteld produckt toch proberen te leveren

joop de kock op 20 april 2017 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 20 april 2017

Een klant van Ziggo ervaart problemen na een gesprek over een vast telefoonabonnement. Hoewel er geen overeenkomst is gesloten, ontvangt de klant een pakket via PostNL dat hij niet heeft besteld. De klant voelt zich onder druk gezet door het bedrijf.

Mijn Klacht:

in een gesprek met ziggo over een vaste telefoonlijn probeerde ze mij een goedkoper abonament aan te smeren. ik had hier wel oren naar maar later vertelde ze dat er een nieuw kastje aan verbonden was, dat wilde ik niet dus geen deal, hij vertelde dat hij het terug had kunnen draaien, raar want we haddn helemaal geen deal maar ja. nu heb ik in een ankete duidelijk gemaakt hoe het zit met de vraag mij terug te bellen. ze proberen nu opdringerig via post.nl een pakket in mijn maag te splitsen , mafia bedrijf!

Gewenste Oplossing:

met een excuus misschien

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie