Klacht: Niet alle haltes worden bezocht

Demituitman op 01 december 2021 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 1 december 2021

Een reiziger heeft herhaaldelijk ervaren dat lijn 45 van Qbuzz niet alle haltes aandoet, waardoor de buschauffeur direct naar Delleweg rijdt in plaats van de gebruikelijke stops bij Brouwerslaan en Florastraat. Dit leidt tot frustratie, omdat reizigers, waaronder de klager, hierdoor te laat op hun bestemming aankomen.

Mijn Klacht:

Lijn 45 spijk rijd in Middelstum door als lijn 61 groningen. Het eindpunt van lijn 45 is Brouwerslaan, tevens is het beginpunt van lijn 61 ook Brouwerslaan. Vreemd dat het mij al 6 keer is overkomen dat de buschauffeur rechtstreeks naar Delleweg rijd. Vervelend want er staan bij Brouwerslaan en Florastraat wel elke keer mensen te wachten op de bus. Ik verwacht namelijk dat een bus begint op het beginpunt. Ik vind dit zeer vervelend want ik en al die andere mensen komen nu elke keer te laat op hun bestemming.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als de bus in vervolg gewoon alle haltes langs gaat zodat iedereen mee kan rijden. En het lijkt mij niet meer dan normaal dat en bus begint bij het beginpunt en dat hij vervolgens alle haltes langs rijd.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Qbuzz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Demituitman
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten