Klacht: Onterecht worden er bedragen van mijn rekening afgehaald en vraag daarom om opheldering, maar krijg alleen maar aanmaningen en dreigementen.

JeanetB op 31 maart 2017 over NLE in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
NLE has resolved this complaint
Klacht opgelost op 6 april 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw, Hartelijk dank voor uw toelichting. Wanneer u overstapt naar een andere energieleverancier, hoeft u uw energiecontract bij NLE niet op te zeggen. Dit regelt uw nieuwe energieleverancier. Wij zullen ook de meterstanden van hen ontvangen voor de opmaak...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NLE
Status Opgelost
Datum 31 maart 2017

Een klant van NLE heeft onterecht bedragen van zijn rekening afgeschreven gekregen, waaronder een eindafrekening en een maandtermijn. Ondanks het verzoek om opheldering, ontving de klant alleen aanmaningen en dreigementen, terwijl hij bewijs van zijn klacht had meegestuurd. De situatie is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik heb eind januari de eindafrekening gekregen. Een stuk hoger dan ik grofweg had uitgerekend. Maar aangezien de eindafrekening in februari er werd afgehaald en het eerste volgende maandtermijn op 14 maart, vond ik het wel prima, want het bedrag was wat ik ongeveer had uitgerekend, plus een maandtermijn. Ook al klopte de eindafrekening zeer duidelijk niet, want heel simpel, mijn welkomstbonus, waar ik volgens de voorwaarden recht op had, is niet verwerkt in de eindjaarafrekening. Toen tot mijn stomste verbazing, niet alleen de jaarafrekening werd afgeschreven, maar ook nog een maandtermijnbedrag in februari, heb ik alles terug gehaald en een aangetekende brief verstuurd, om opheldering te krijgen. Hierbij heb ik het bewijs meegestuurd. Dit was op 27 februari en 28 februari is deze bij NLE aangekomen. In plaats van netjes te reageren, hoor ik niks van ze, alleen dan aanmaningen, verhoogd met kosten en wordt er gedreigd met afsluiting. 24 maart in een replay op de laatste aanmaning weer gevraagd om dit op te lossen. Nog steeds geen reactie. Heb gevraagd om een schriftelijke reactie terug, kreeg ik gister een telefoontje, terwijl ik bij de verloskundige zit, dus weg gedrukt. Later bleek dit dus NLE te zijn. Ben heel erg nieuwsgierig of dit het zoveelste dreigement is van hun kant of nemen ze mijn klacht serieus. Helaas weet ik dat niet, want ze hebben geen bericht achter gelaten en niet meer terug gebeld.
Gisteravond heb ik de jaarafrekening verminderd met mijn welkomstbonus overgemaakt en voor de goede orde is het maandtermijn van maart gewoon betaald en maar weer een email naar hun toe gestuurd.
Gelukkig heb ik het contract opgezegd in mijn aangetekende brief met een mogelijkheid om dat terug te draaien. Aangezien ze niet gereageerd hebben, geeft dit wel aan, hoe graag dat ze klanten willen behouden.

Gewenste Oplossing:

Ik hoop dat dit eerlijk wordt afgehandeld en dat ik een eerlijke eindafrekening krijg, zonder extra kosten en zonder het gedoe van een afsluiting en dat ik niet als wanbetaler de boeken in ga. Graag een schriftelijke reactie, houdt beter stand in de rechtzaal.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NLE

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar NLE over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NLE nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NLE in behandeling genomen

Bericht van NLE

9 jaren geleden - Beste mevrouw, Naar aanleiding van uw klacht controleerden wij onze administratie. Uit onze gegevens blijkt dat u vanochtend een e-mail ontving waarin wij de verrekening van de 'Kom erbij'-bonus toelichtten. Deze is namelijk wel verwerkt op uw jaarnota. Mocht u hier nog vragen over hebben, horen wij het graag. Daarnaast vernemen wij graag van u wat de reden van uw opzegging is. Wanneer dit een overstap naar een andere energieleverancier betreft, zal uw nieuwe energieleverancier de opzegging regelen. Als u het contract vanwege een andere reden op wilt zeggen, vernemen wij dit graag. Met vriendelijke groet, NLE Klachtafhandeling

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - 27 februari een aangetekende brief gestuurd. Op 3 april voor het eerst reactie, waarschijnlijk ook door deze klacht. De incassokosten zouden vanaf 11 maart in rekening worden gebracht. Hadden ze tot 11 maart de tijd om te reageren. Dit hebben ze pas op 3 april gedaan. de incassokosten waren inmiddels verhoogd tot 65 euro +/-. Hun reactie was op 3 april, dat ik te laat had betaald en daarom de incassokosten terecht was. Ik ga onterechte rekeningen niet betalen. Dit is te absurd, Dus NLE wacht gewoon met reageren, want dan kunnen ze nog wat extra kosten incasseren. Bij mij gaat dit geintje helaas niet op. Het nieuwe maandtermijn wordt voor het eerst op 14 maart geïncasseerd, maar volgens hun moest ik de factuur van 31 januari (van 118 euro, wat een nieuw maandtermijn is, want hiervoor was het 74 euro) wel op 14 februari al betalen. Dit klopt niet en staat ook duidelijk op de eindafrekening. Deze wordt ook niet betaald. Verder had ik met dezelfde aangetekende brief per 1 april opgezegd, krijg ik op 3 april te horen, dat ik maar even moest bellen met de klantenservice en dat hun dat dan voor mij gingen regelen. Nou moet het niet mooier worden!!!!. Heb gewoon op een wettelijke manier opgezegd. Dan hoef ik niet op 3 april nog een keer te bellen. Gelukkig met een telefoontje naar mijn nieuwe leverancier, hebben zij geregeld dat ik per vandaag bij jullie weg ben. Wat moet je dan blij zijn met gewoon vriendelijke service. Dus er is totaal niks opgelost. Als ze nog een klein beetje fatsoen hebben, maken ze de eindafrekening op, zonder alle extra kosten en uiteraard wel correct en gaan wij toch nog op een redelijke fatsoenlijke manier uit elkaar. Maar ben benieuwd of dit niet een rechtszaak wordt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NLE een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NLE

Heeft op 06 april 2017 om 15:57 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw,

Hartelijk dank voor uw toelichting.

Wanneer u overstapt naar een andere energieleverancier, hoeft u uw energiecontract bij NLE niet op te zeggen. Dit regelt uw nieuwe energieleverancier. Wij zullen ook de meterstanden van hen ontvangen voor de opmaak van uw eindnota.

Inmiddels is de levering beëindigd. Tot en met 3 april 2017 is NLE uw energieleverancier geweest. Pas op het moment dat uw nieuwe leverancier de levering overneemt, stopt onze facturatie.

U heeft niet alle termijnbedragen betaald. Om deze reden ontving u meerdere betalingsherinneringen en werden er incassokosten in rekening gebracht. Deze incassokosten zijn terecht in rekening gebracht, er was immers een openstaand bedrag.

Geheel onverplicht en uit coulance zullen wij de openstaande termijnbedragen blokkeren in afwachting van de eindnota, zodat u niet nogmaals betalingsherinneringen zal ontvangen. De eindnota wordt binnen enkele weken opgemaakt en naar u verzonden per e-mail.

Mocht u hier nog vragen over hebben, horen wij het uiteraard graag.

Met vriendelijke groet,
NLE Klachtafhandeling

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie