Klacht: opgelicht door my quizzie

Rogier de Zwart op 15 november 2013 over myquizzie in de categorie Internet Games

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf myquizzie
Categorie Internet Games
Status Open
Datum 15 november 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Donderdagavond 14-11-2013 zit ik met mijn mob. tel. op internet, als er een pop-up verschijnt van het Apple beloningscentre. hierin wordt melding gemaakt dat ik geselecteerd ben voor een ipad. Vervolgens zou ik enkele quizz vragen moeten beantwoorden. Aangezien ik mij zat te vervelen (ik moest ergens lang wachten) wilde ik die vragen wel beantwoorden, ik druk op start en vervolgens heb ik een abonnement te pakken voor € 5,00 per week.
en direct een sms dat er wekelijks € 5,00 via mijn telefoonrekening wordt geïnd vrijdag 15-11 heb ik dit abonnement via payinfo kunnen stoppen, maar de eerste € 5,00 ben ik kwijt.

Gewenste Oplossing:

De € 5,00 terug

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over myquizzie

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over myquizzie nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM