Klacht: Je bent gek als je een tv bij mediamarkt koopt.

Sjoerdheijda op 05 februari 2017 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 5 februari 2017

Een klant heeft een klacht ingediend over de MediaMarkt, waar hij informatie zocht over een tv die met één afstandsbediening bediend kan worden en automatisch teletekst-ondertiteling toont. Ondanks de belofte van een medewerker dat dit mogelijk was, bleek dit niet het geval te zijn voor de huidige tv van zijn 88-jarige vader, die moeite heeft met het gebruik van meerdere afstandsbedieningen.

Mijn Klacht:

Je bent hartstikke gek als je bij de Media Markt koopt!
Mijn vader is oude man van 88 jaar en woont in Ede. Hij kijkt graag tv en omdat hij helemaal doof is gebruikt hij de ondertiteling van teletekst. Door zijn hoge leeftijd lukt het hem steeds slechter om te gaan met 2 afstandsbedieningen (tv en mediabox) en het instellen van de teletekstpagina 888 bij het wisselen van de zenders. Op 5 januari ben naar de MediaMarkt Hengelo (bij mij in de buurt) gegaan en heb dit probleem voorgelegd met de vraag of het mogelijk is om een tv te bedienen met 1 afstandsbediening en automatisch teletekst-ondertiteling in beeld te krijgen bij het aanzetten en wisselen van de zenders. Een vriendelijke jongeman stond mij te woord en verzekerde dat het mogelijk was maar niet op de huidige tv van mijn vader. Er moest dan een nieuwe tv gekocht worden met een module waar de Ziggokaart in kon. Verschillende tv’s werden bekeken en uiteindelijk was t de conclusie dat de SAMSUNG TV UE40J5200A met de module Quantis interactieve CI+ 1,3 een goede aankoop voor mijn vader zou zijn. Om het goed te installeren adviseerde hij mij een monteur erbij te bestellen (Installatie TV standaard van € 79,=). Omdat mijn vader in Ede woont, was het beter om dit alles via internet te bestellen en meteen een afspraak met een monteur te plannen.
Dit alles werd dus op 5 januari besteld. De monteur kwam vrijdag 13 januari de tv brengen en installeren. De installateur gekleed in een overhemd met Nespresso-reclame, kostte het moeite om de tv te installeren: steeds in de handleiding kijken en bellen. Hij verontschuldigde zich en zei dat hij niet zo vaak tv’s installeerde want hij was Nespresso-installateur. Uiteindelijk bleek dat de CI-module van de Media Markt niet werkte. Ik belde met de Media Markt, vervolgens met Ziggo en het werd duidelijk dat Ede één van de oude UPC-gebieden is waar inderdaad die module met kaart niet werkt en dat er een andere CI+ module van de Ziggo besteld moest worden. Na ontvangst kon er een afspraak gemaakt worden met de monteur van Ziggo om die te installeren. De monteur kwam op 3 februari en installeerde de zaak en de tv deed het, echter zonder automatische ondertiteling van Teletekst. De ZIggo-monteur wist mij te vertellen dat dit niet bij alle televisies mogelijk was en zeker niet bij deze Samsung tv. Kortom: mijn vader heeft niets aan deze televisie!
Daarop ging ik met deze televisie terug naar de Media Markt in Hengelo. Een uur lang heb ik aan 4 verschillende medewerkers mijn verhaal gedaan. Eind van het verhaal is dat de Media Markt de televisie niet terugneemt omdat de retourperiode van 2 weken overschreden is. Er is gebeld met het hoofdkantoor, maar men wil geen uitzondering maken.
Dus: mocht je een advies nodig hebben, ga nooit naar de MediaMarkt!! Zij zijn niet deskundig , geven adviezen die niet kloppen, verkopen graag hun producten, laten die installeren voor veel geld door onervaren installateurs en als het niet werkt dan heb je gewoon pech gehad!!!
De nieuwe slogan is dus: je bent hartstikke gek als je bij Media Markt koopt!!!
Ten einde raad belden wij een klein bedrijf in Ede, de firma Verkerk. Zij vertelden dat het instellen van automatische Teletekst-ondertiteling inderdaad niet op alle televisies mogelijk was, niet op Samsung, maar wel op bijvoorbeeld op bepaalde Philips-tv’s. Omdat mijn vader nu al zolang zonder goede televisie zat, kwamen zij meteen langs om deze Philips-tv te brengen en te installeren. Mijn vader is helemaal gelukkig met deze nieuwe tv, met 1 afstandsbediening en automatische ondertiteling van Teletekst bij het aanzetten en het wisselen van zenders. Hulde aan de deskundigheid en snelle service van de firma Verkerk!!!

Gewenste Oplossing:

Wanneer mediamarkt meedenkt en de miskoop terug neemt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM