Klacht: Teveel betaald

Ben11 op 06 juli 2015 over McDonalds in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf McDonalds
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 6 juli 2015

Een klant van McDonald's in Gronsveld heeft geconstateerd dat hij te veel heeft betaald voor een Big Mac-menu. Hij betaalde 7,10 euro in plaats van 5,95 euro, omdat de koffie 0,50 euro duurder was dan de cola. Ondanks zijn uitleg aan de manager, bleef deze volhouden dat de prijsverhoging correct was, wat leidde tot frustratie bij de klant.

Mijn Klacht:

bij een bigmac menu van 5,95, koffie genomen inplaats van cola. Afgerekend.
7,10 euro. Dit kwam omdat de koffie 0,50 euro duurder was dan de cola in het menu ! Maar ik heb 1,15 meer betaald. Dit voorgelegd aan de manager, maar hij bleef volhouden dat dit kwam omdat de koffie 0,50 euro duurder was !
Na verder aandringen bleek die mijnheer plotsklaps geen of slecht Nederlands te verstaan. Omdat het vrij druk was heb ik de discussie maar afgebroken.
Zondag, 5 juli in mcdonalds Gronsveld , 19,15 uur.

Gewenste Oplossing:

Als ik bij het menu gewoon cola had genomen, en een extra koffie had besteld,
Had ik 7,30 moeten afrekenen !
Ik verwacht eigenlijk een tegoedbon voor een koffie.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McDonalds

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McDonalds nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM