Klacht: Lang wachten en koud eten

Rudie80 op 05 juni 2017 over McDonalds in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf McDonalds
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 5 juni 2017

Een bezoeker van McDonald's in Amersfoort (Vathorst) ervoer lange wachttijden van 45 minuten voor hun bestelling, die bestond uit twee Big Mac-menu's en enkele hamburgers. Bij ontvangst was al het eten koud, en de klant merkte op dat de ordersticker al 20 minuten oud was. Daarnaast waren er geen servetten beschikbaar en was het terras in een rommelige staat.

Mijn Klacht:

Gisteren zijn wij gezellig naar de Mac donalds in Amersfoort (Vathorst) geweest. Al bij binnenkomst merkte ik dat het druk was. Ok dat kan gebeuren maar je wil tenslotte toch eten. Bestellen ging rap bij een van de terminals. Helaas begon daarmee de ellende. Daar heb ik ongelogen 45 minuten staan wachten op het eten! Gewoon standaard 2 bigmac menus en een aantal hamburgers. Toen we eindelijk konden beginnen met eten was echt alles koud. Big Mac was koud. Frites waren koud en de hamburgers waren koud. Achteraf was dat ook niet gek want de sticker met de big mac order was van 20 minuten geleden.Personeel hierop aangesproken maar ik kreeg alleen te horen dat het druk was.. Servetten waren bovendien niet te vinden en het terras zag eruit alsof er een bom ontploft was.

Gewenste Oplossing:

Dit was echt een zeer beschamende amateuristische mac locatie. Een en al chaos was het hier. Orders worden niet op nummer uitgeserveerd en personeel is nergens te vinden. Als ik bijna 20 euro betaal wil ik wel gewoon tijdig warm eten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McDonalds

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McDonalds nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM