Klacht: Krijg gewoon geen reactie op mail

Jb37 op 16 oktober 2017 over M.G. de Jong gerechtsdeurwaarders en incasso in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Incassobureaus
Status Open
Datum 16 oktober 2017

Een klant van M.G. de Jong gerechtsdeurwaarders en incasso heeft geen reactie ontvangen op zijn e-mails over een terugvordering van 400 euro die aan de belastingdienst overgemaakt zou moeten zijn. De klant is ontevreden over de communicatie en het uitblijven van de terugbetaling.

Mijn Klacht:

Hallo

Er is door m.g. De Jong derden beslag gelegd op de inkomstenbelasting
Nu waren wij het hier niet mee eens en hebben 400 euro terug gevraagd aan de deurwaarder het resterende mocht de deurwaarder verrekenen met de openstaande schuld
Echter Zou de 400 euro 11 dagen geleden al overgemaakt moeten zijn naar de belastingdienst en de belastingdienst maakt het Dan weer over naar ons,de deurwaarder doet net of hij gek is en reageert niet op mail en ondertussen is het geld nog steeds niet binnen bij de belastingdienst
Graag heb ik dit heel snel opgelost!

Gewenste Oplossing:

ALS het geld op de rekening staat of in ieder geval alweer terug is naar de belastingdienst

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over M.G. de Jong gerechtsdeurwaarders en incasso

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over M.G. de Jong gerechtsdeurwaarders en incasso nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM