Klacht: Horloge nooit geleverd

Martinvanzwol op 06 april 2021 over LuuQx in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf LuuQx
Status Open
Datum 6 april 2021

Een klant heeft een horloge besteld als Kerstcadeau voor zijn dochter, maar heeft het product nooit ontvangen. Na herhaaldelijk contact via e-mail ontvangt hij alleen automatische antwoorden en er is geen mogelijkheid tot terugbetaling van het geld.

Mijn Klacht:

Als Kerstcadeau voor mijn dochter een mooi horloge besteld. Na een paar keer mail contact krijg ik nu alleen nog maar automatisch gegenereerde reply’s. Horloge nog steeds niet geleverd en geld terug is geen sprake van.

Gewenste Oplossing:

Heel erg ontevreden

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over LuuQx

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over LuuQx nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Martinvanzwol
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten