Klacht: loten die niet verkocht waren deden toch in de loterij mee

Gerard Linthorst op 19 april 2017 over Postcode Loterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 19 april 2017

Een klant van de Postcode Loterij, die al jarenlang loten koopt bij Van Vuren in Amsterdam, heeft een probleem gemeld over niet-verkochte loten die toch aan de loterij deelnamen. Als compensatie heeft de klant twee gratis loten aangeboden gekregen en hoopt op een goede oplossing, zodat hij in de toekomst weer bij Van Vuren kan kopen.

Mijn Klacht:

wij kopen al jaren loten bij van vuren osdorpplein amsterdam
Er zijn fouten gemaakt bij U en nu maakt u de oplossing dat we twee gratis loten kunnen krijgen (Dit ter compensatie) We moesten dit probleem bij U melden .En we doen dat dan ook
Dit is kenbaar gemaakt via de t.v. en krant.
Hopende dat dit dan ook goed opgelost wordt .Zodat we volgende keer
weer bij van vuren de loten kunnen kopen
Met vriendelijke groeten.
H.G.Linthorst

Gewenste Oplossing:

Wanneer we de twee loten ontvangen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Postcode Loterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Postcode Loterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM