Klacht: Brandend gevoel, alsof er zand in ogen zit en dikke ogen, na gebruik mascara

Evaenine op 03 november 2012 over L’Oréal in de categorie Verzorgingsprodukten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
L’Oréal has resolved this complaint
Klacht opgelost op 12 november 2012
Reactie van het bedrijf:

Mevr. mag het product omruilen voor een product wat ze wel kan verdragen.

Bedrijf L’Oréal
Status Opgelost
Datum 3 november 2012

Na gebruik van de Extra-volume Collagene Waterproof mascara van L'Oréal ervoeren zowel de klager als haar dochter een brandend gevoel in de ogen, zwelling en tranen. Ze ontdekten dat de klachten waarschijnlijk veroorzaakt werden door de mascara, wat hen ertoe bracht om de klacht in te dienen. De situatie is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik gebruik altijd wel al L’Oreal producten. Nog nooit eerder de mascara maar ik zocht een waterproof mascara voor mijn dochter en dacht laat ik dat zelf ook eens proberen. Dus ik heb tweemaal de Extra-volume Collagene Waterproof mascara gekocht. Ik kreeg problemen met mijn ogen, dacht eerst dat het aan mij lag, maar ook mijn dochter kreeg last van haar ogen na gebruik van de mascara. Brandend gevoel, alsof er zand in de ogen zit, dikke ogen, tranen. In kleine zwarte droge stukjes onder de ogen. Duidelijk dus dat het echt aan de mascare ligt, vandara dat ik nu een kalcht doorgeef zodat L’Oreal ervan op de hoogte is. Jammer van het product.

Gewenste Oplossing:

Geen mascara meer van L'Oreal, omdat ik dat gewoon niet meer durf te gebruiken. Niemand wil toch met dikke waterige ogen lopen? Dus misschien wat andere producten van L'Oreal om het vertrouwen wat terug te krijgen in het merk?
Maar het gaat me er vooral om dat L'Oreal op de hoogte wordt gebracht van de klachten en er iets mee kunnen gaan doen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door L’Oréal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat L’Oréal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

L’Oréal

Heeft op 12 november 2012 om 12:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Mevr. mag het product omruilen voor een product wat ze wel kan verdragen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM