Klacht: Lijn 320 Friesland

Saskia Damstra op 24 januari 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 24 januari 2017
Reactie van het bedrijf:

Beste Saskia, Uit jouw reactie begrijp ik dat lijn 320 van 07:40 vanaf Heerenveen regelmatig vol zit waardoor je niet mee kan. Hierdoor moet je wachten op de volgende bus en kom je te laat geeft je aan. Ik kan...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 24 januari 2017

Een reiziger ervaart problemen met lijn 320 van Arriva, die elke ochtend om 7.40 uur vanaf station Heerenveen vol is. Ondanks dat er soms extra bussen rijden, moet de klager regelmatig wachten op de volgende bus, wat leidt tot vertragingen. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Elke morgen om 7.40 zit lij 320 vanaf station heerenveen vol, waardoor je niet meer mee mag wat ik goed begrijp. Nu is het wel zo dat het bekend is dat deze bus druk is en er af en toe en extra bus rijdt. Het is nu al een tijd zo dat ik hierdoor moet wachten op de eerst volgende bus en dus te laat kom.

Gewenste Oplossing:

Het zou fijn zijn als er gewoon wëer een extra bus rijdt tot in iedergeval Drachten

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 24 januari 2017 om 21:23 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Saskia,

Uit jouw reactie begrijp ik dat lijn 320 van 07:40 vanaf Heerenveen regelmatig vol zit waardoor je niet mee kan. Hierdoor moet je wachten op de volgende bus en kom je te laat geeft je aan. Ik kan me voorstellen dat je hier van baalt. Zeker als dit een structureel probleem is.
Ik zal je opmerking doorsturen naar de regio zodat zij hier aandacht aan kunnen besteden, we kunnen dan kijken wat de opties zijn hiervoor. Ik hoop dan ook dat je snel verbetering zult opmerken.

Tot die tijd is het enige advies wat ik je kan geven om er zeker van te zijn dat je op tijd komt, een bus eerder nemen. Niet de fijnste oplossing misschien maar tot er een andere is helaas wel de enige.

Excuus voor het ervaren ongemak.

Met vriendelijke groet,
^SH
Webcareteam Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten