Klacht: Lijn 3 ‘altijd’ niet volgens dienstregeling.

Qbuzz reiziger op 07 december 2013 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 januari 2014
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 7 december 2013

Een reiziger heeft klachten over de betrouwbaarheid van Lijn 3 in Groningen, waarbij de bus vaak vroeg vertrekt en vol is, waardoor overstaptijd in de ochtend niet haalbaar is. In de middag komt de bus regelmatig te laat aan, met een specifieke melding van een vertraging van 12 minuten. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik reis sinds september in Groningen met Lijn 3. Vanaf centraal station naar de Goudlaan. In de ochtend heb ik 4 minuten overstaptijd. Echter op 4 van de 5 dagen van de werkweek is de bus vroegtijdig (en vaak ook vol) vertrokken. Dit kan gebeuren. Ik reis tenslotte in de spits. Ik probeer de bus van 8:22 vanaf centraal station richting vinkhuizen (Goudlaan) te halen. Helaas zitten deze bussen erg vol en ben ik gedwongen om 15 minuten te wachten.

In de middag reis ik terug can de Goudlaan naar centraal station. Ik kan na rukm 3 maanden zeggen dat de bus praktisch 90% van de tijd te laat komt. In deze gehele periode is de bus slechts 1 keer niet komen opdagen wat. Echter vandaag was de bus 12 minuten later dan de dienstregeling aangeeft. En opweg naar het centraal station zijn we zowaar ingehaald door de bus die officieel na ons komt. Ik ben erg ontevreden over de vertrektijden vooral in de middag. Heb zelfs meegemaakt dat 1 halte voor de goudlaan de bus 4 minuten is gaan stilstaan Onder opgaaf van reden(er stapten geen mensen in en tijdens deze minuten is niemand bij de bushalte gekomen.) Dit terwijl de bus al achter op de dienstregeling was! Hierdoor mis ik met regelmaat mijn overstap wat mij 30 minuten extra reistijd kost.

Gewenste Oplossing:

In de ochtend mogelikk extra bus lijn 3. Of in iedergeval een aanmaning dat lijn 3 niet voor 8:22 zal vertrekken.

In de middag meer streven naar het behalen van de dienstregeling. Het percentage wat op tijd rijd is op moment is naar eigen ervaring slechts 10%-20%.

Ik hoop dat Qbuz hier aandacht aan kan besteden en mijn ervaringen kan doen veranderen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Qbuzz in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Qbuzz een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten