Klacht: Niets besteld

kahlmann op 09 oktober 2013 over Lecturama in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Lecturama has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 oktober 2013
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer, Wij hebben u vandaag een mail gestuurd met daarin een oplossing. Wij hopen dat uw klacht naar tevredenheid is opgelost. Met vriendelijke groet, Lecturama

Bedrijf Lecturama
Categorie Magazines
Status Opgelost
Datum 9 oktober 2013

Een consument heeft ongevraagd een doos met plastic poppetjes van Lecturama ontvangen, waarna hij onterecht rekeningen van incassobureaus en Lecturama zelf ontving voor een totaalbedrag van 250 euro. Ondanks herhaalde pogingen om het probleem op te lossen, heeft het bedrijf geen bewijs van bestellingen kunnen overleggen, wat heeft geleid tot de voorbereiding van een rechtszaak door de consument. Tevens is de consument een waarschuwingscampagne gestart op sociale media om anderen te informeren.

Mijn Klacht:

2 jaar geleden ontvingen we een doos met een paar plastic poppetjes van lecturama. Een grap van iemand of een stunt? Ik wist het niet maar de zelfde dag met het grofvuil mee. Sindsdien krijg ik rekeningen van incasso bureaus en van Lecturama van inmiddels 250 euro. Ze zeggen meerdere bestellingen te hebben gestuurd maar hebben geen enkele bestelling die ze kunnen laten zien (kan ook niet natuurlijk) Alleen een aflever bon van dat ene doosje waar wij nooit om hebben gevraagd. ” jaar lang heb ik ze de kans gegeven dit op te lossen maar ze weigeren dit pertinent. inmiddels bereiden we een rechtzaak voor met een claim van mijn kant omdat ik er meer als 20 uur in heb gestoken. Ook ben ik via een aantal internet sites en de social media een waarschuwings campagne begonnen om mensen te waarschuwen voor dit bedrijf.

DIT IS NIET OPGELOST! Al staat dat nu wel zo geregistreerd. Na 2 jaar wekelijks te zijn gebeld door een computer en constant te zijn gemaild en te zijn geschreven is nu door lecturama de vordering ingetrokken zonder enig excuus, verklaring of wat dan ook. Ik raad iedereen af na t denken voordat er zaken worden gedaan met dit bedrijf.

Gewenste Oplossing:

Inmiddels geen maar ik eis dat alle gegevens van mij worden verwijderd, dat ik nooit post meer ontvang van dit bedrijf en dat de factuur van 2420 euro voor de verloren tijd betaald wordt en de factuur van hun voor de niet bestelde producten van tafel gaat. Daarna rest een excuus en een verandering bij hun manier van werken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Lecturama over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Lecturama in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Lecturama een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Lecturama

Heeft op 09 oktober 2013 om 14:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer,

Wij hebben u vandaag een mail gestuurd met daarin een oplossing.
Wij hopen dat uw klacht naar tevredenheid is opgelost.

Met vriendelijke groet,
Lecturama

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM