Klacht: Gestalkt door Lecturama

nvb op 20 juni 2012 over Lecturama in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Lecturama has resolved this complaint
Klacht opgelost op 21 juni 2012
Bedrijf Lecturama
Categorie Magazines
Status Opgelost
Datum 20 juni 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Men hoeft geen klant te zijn om door Lecturama lastig gevallen te worden. Vermoedelijk heb ik ergens eens een of andere enquête ingevuld en zijn mijn gegevens oa bij Lecturama terecht gekomen. Dit was voor hen de aanleiding om mij te pas en te onpas gaan op te bellen met een onbekend nummer. De oproepen begonnen een 4-tal weken geleden. Voice-mails werden uiteraard nooit ingesproken. Na enige tijd besloot ik toch maar op te nemen om te weten wie me er absoluut wou bereiken. Het bleek Lecturama te zijn. Vriendelijk doch resoluut liet ik weten geen interesse te hebben en verzocht eveneens vriendelijk mijn gegevens van hun lijst te schrappen met als melding “geen interesse”. 2 weken bleven de telefoontjes uit. Tot ze begin deze week opnieuw werden opgestart. Vandaag werd het echter heel erg gortig toen de oproepen zich korter en korter na elkaar begonnen op te volgend. Tussen de 2 laatste oproepen zaten wel geteld 4 minuten!! Opnieuw beantwoordde ik de oproep om vast te stellen dat het opnieuw om Lecturama ging. Mijn melding dat ik enkele weken geleden reeds werd lastig gevallen en dat ik toen al laten weten had geen interesse te hebben werd door de dame aan de andere kant van de lijn ontkend met de woorden dat “het toen toch wel zeker niet Lecturama zal geweest zijn”. Alsof ik niet weet wie ik aan de lijn had toen! Ik heb nogmaals met aandrang en iets minder vriendelijk verzocht mijn gegevens te verwijderen waarop zonder pardon door de dame werd ingehaakt. Nog geen uur later…rarara…opnieuw een oproep van een onbekend nummer! Ik stond dermate op ontploffen dat ik gewoon de oproep heb genegeerd! Werkt Lecturama soms mee met Banana-split of Verborgen Camera en is het onderwerp van de uitzending “jen even iemand die geen klant is”??

Gewenste Oplossing:

Heel eenvoudig: Verwijder aub zonder pardon mijn gegevens uit uw bestanden, vergeet mijn naam, mijn telefoonnummer en laat me met rust! Ik heb totaal geen interesse in de knutselpakketjes, wanna-be fotografie cursussen of wat dan ook. Uw fotografie cursusjes kunnen gewoon niet tippen aan de fotografieopleidingen die ik heb gevolg - dokawerk inbegrepen en uw knutselpakketjes om bootjes of god weet wat te maken heb ik gewoon geen tijd, zin of interesse in. Uw firma verliest gewoon geld en tijd met mijn tijd, die voor mij heel wat kostbaarder is dan de uwe, te verspillen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Lecturama in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Lecturama een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Lecturama beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM