Klacht: Blokker actie 3 wk. krant lukt niet

[email protected] op 10 juli 2019 over Krant.nl in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Krant.nl
Status Open
Datum 10 juli 2019

Een klant heeft herhaaldelijk geprobeerd om een actiecode van Blokker in te vullen op Krant.nl, maar dit lukt niet. De klant vraagt zich af of Blokker de actie correct heeft geregistreerd en wat de oplossing is voor deze problemen, vooral gezien de recente grote aankoop bij Blokker. Daarnaast ondervindt de klant ook problemen met het activeren van een aanbieding voor gratis mokken.

Mijn Klacht:

Vandaag 5 x geprobeerd op verschillende manieren om de code ergens in te vullen bij Krant.nl maar de code van Blokker lukt niet.

Blokker heeft de actie waarschijnlijk niet geregistreerd?

Wat bied Blokkerzijn klanten als oplossing voor deze kwestie?

Ik heb wel een grote aankoop gedaan bij Blokker!

Echter gaat ook hier steeds wat fout!
De gratis 2 mokken lukt ook niet om te activeren omdat de toegevoegde streepjescode van de doos als niet bijgevoegd wordt beschouwd, echter dit nu ook nogmaals opnieuw gedaan!

Gewenste Oplossing:

Als Blokker met een alternatief komt voor deze kwestie van gratis krant!!

En de 2 gratis mokken van de Senseo alsnog toegestuurd worden!

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Krant.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Krant.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM