Klacht: Aanrekenen wat niet werkte

Sandervink op 05 november 2021 over KPN Mobiel in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf KPN Mobiel
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 5 november 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn man zijn eu 1000 werkte niet .verschillende dagen geprobeerd deed niks .uiteindelijk gebeld heeft de technische dienst ernaar gekeken .en ja probleem lag bij hun .maar dan nog het lef hebben na het werkte de kerwn dat we probeerde wel snel op de laatste dag te factureren ge de dieven .kk gebeld daarvoor beloven ze dat het terugbetaald word op dit factiur deze maand .maar nee hoor niks is waar .leugenaars .bedenk me toch om overte stappen naar een andete telefoonmaatschappij want dit zijn dieven em leugenaars

Gewenste Oplossing:

Dat ue mij dat verekenen aat ik niet gekregen heb

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN Mobiel

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN Mobiel nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Sandervink
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie