Klacht: Klantvriendelijkheid

Josjecremers op 24 april 2017 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 24 april 2017

Een voormalige medewerker van Kruidvat uit haar onvrede over de klantvriendelijkheid in de winkels. Ze verwijst naar een incident waarbij een zwangere vrouw niet naar de wc mocht en benadrukt de schadelijkheid van urine ophouden voor zwangere vrouwen. Daarnaast ervaart ze ook in andere Kruidvat-winkels een onvriendelijke behandeling, waarbij medewerkers niet adequaat helpen bij het zoeken naar producten.

Mijn Klacht:

Ik heb zelf bij de kruidvat gewerkt daar werd mij altijd benadrukt dat klantvriendelijkheid het belangrijkste was. Ik las net een verhaal op facebook van een zwangere dame die niet even naar de wc mocht. Als iemand die geneesmiddelen etc. Verkoopt hoop ik dat ze weten dat urine ophouden voor een zwangere vrouw heel schadelijk kan zijn zowel voor de dame als het kind!
Ik ben niet alleen ontevreden over de kruidvat in mijn buurt maar in alle kruidvat winkels! Elke keer zo onvriendelijk behandelt word. Als je vraagt waar een product ligt word er ergens in de winkel gewezen en er bij gezegd dat het daar ergens moet liggen. Dit vind ik niet behandeld worden als een koning zoals dit altijd gezegd word!

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als alle kruidvat winkels dit te horen krijgen! Er zijn zo veel klanten van de kruidvat die niet meer naar deze winkel gaan omdat je er zo onvriendelijk geholpen word? Dit moet toch niet meer kunnen?

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM