Klacht: Klacht over onredelijke kosten voor hypotheekaflossing

klagerb10cd854 op 01 april 2026 over Rabobank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Rabobank
Categorie Banken
Status Open
Datum 1 april 2026

Een klant van de Rabobank heeft bezwaar gemaakt tegen de hoge kosten van ongeveer € 2.000,- voor een adviesgesprek, dat vereist is om een klein bedrag van minder dan 1% van zijn hypotheek af te lossen. Ondanks zijn verzoek om de kosten te herzien, werd zijn klacht ongegrond verklaard omdat de bank zich aan de geldende regels houdt.

Mijn Klacht:

Ik heb een gecombineerde hypotheek bij de Rabobank, waarbij een deel van de hypotheek aflossingsvrij is en een ander deel is gekoppeld aan een spaarpolis. Nu wil ik een afgerond bedrag aflossen op de hypotheek en het resterende bedrag op mijn rekening storten. Het gaat om minder dan 1% van het af te lossen spaargedeelte. De Rabobank geeft aan dat dit alleen mogelijk is na een adviesgesprek met kosten van ongeveer € 2.000,-, wat veel hoger is dan het bedrag dat ik wil storten. Ondanks mijn verzoek om deze onredelijke kosten te herzien, is mijn klacht ongegrond verklaard omdat het in de regels staat.

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat de Rabobank het afgeronde bedrag aflost op de hypotheek en het resterende bedrag op mijn bankrekening stort.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 weken geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Rabobank
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 weken geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Rabobank

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 weken geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Rabobank nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door klagerb10cd854
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM