Klacht: Burenruzie door foute meting door de fa. Boon i.o.v. Kadasterdata

Kastanjebolster op 18 november 2019 over Kadasterdata in de categorie Taxatie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Kadasterdata has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Taxatie
Status Open
Datum 18 november 2019

Een klant heeft een negatieve ervaring met Kadasterdata na een grensreconstructie die verkeerd is uitgevoerd. Ondanks dat de meting door beide buren werd bijgewoond, bleek deze 30 cm af te wijken van een eerdere meting door het officiële Kadaster, wat leidde tot een onterechte uitbreiding van de tuin van de andere buurman. De klant voelt zich misleid door het proces en de betaling vooraf.

Mijn Klacht:

Ik wilde een opdracht voor een grensreconstructie plaatsen bij het KADASTER. Geheel misleid kwam ik terecht bij Kadasterdata, geheel tegen mijn wil.
Je moet van te voren betalen, dit in tegenstelling van het officiele Kadaster, dus is op 23 sept 2019 de grensbepaling uitgevoerd. Exclusief de koffietijd duurde dit ongeveer drie kwartier. dit in tegenstelling tot het dagdeel wat ze op de site vermelden.
Erger was dat de meting waarbij ook beide betreffende buren aanwezig waren geheel fout ging. Nl. een grens die in 2007 door het kadaster is ingemeten en waarover geen enkele onduidelijkheid is met de betreffende buurman, bleek 30 cm af te wijken in mijn nadeel.
Dit verschil werkte door in de grens met een andere buurman. Hij kreeg er over de gehele lengte 30 cm tuin bij.
Je staat perplex, weet dat het fout is, maar de landmeter was niet te overtuigen.
Advies gevraagd van een gepensioneerde medewerker van het Kadaster hoe dit aan te pakken. Met behulp van zijn advies de fa Boon overtuigd van hun foute meting.
Op 13 oktober heeft er opnieuw een meting plaats gevonden door dezelfde landmeter, di bijna geheel in overeenstemming was met de beschikbare kadastrale gegevens.
Het kwaad was echter geschied. De laatst genoemde buurman erkend de tweede meting niet, Dit is geescaleerd tot een hoog oplopende burenruzie, waarbij hij zelfs een advocaat en politie inschakelde.
Ik was genoodzaakt het KADASTER een grenscorrectie uit te laten uitvoeren. Deze is in bijzijn van de buren uitgevoerd.
Echter de verhouding met een van de buren is blijvend verstoord door een, door henzelf toegegeven, foute meting van Boon .
Ik vind dat ik recht heb op terugbetaling van de meetkosten, omdat ik door hun toedoen extra kosten heb moeten maken. Van Kadaster een uitgebreid meetverslag ontvangen en van fa Boon tot op heden niets ontvangen. Alleen een verklaring dat de eerste meting opnieuw gedaan moest worden.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik mijn betaalde bedrag van E 650 terug krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Kadasterdata over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Kastanjebolster
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM