Klacht: kaas niet eerlijk geprijsd

mevr Sevink op 23 februari 2018 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 23 februari 2018

Een klant heeft opgemerkt dat de prijs van de Castello Danisch Blue kaas in de filialen Baarn en Soest uniform is, terwijl de gewichten sterk variëren. Dit leidt tot verwarring bij klanten over de prijs-kwaliteitverhouding. De klant verzoekt Albert Heijn om de prijzen eerlijker te maken en overweegt de klacht door te geven aan consumentenprogramma's.

Mijn Klacht:

Zowel in filiaal Baarn als Soest merkte ik op dat de Castello Danisch Blue allemaal de zelfde prijs hebben 2,40 euro onafhankelijk van het gewicht. de gewichten verschillen echter enorm. Aan de klanten wordt niet duidelijk gemaakt dat dit het geval is.
Het is een fluitje van een cent voor jullie om het eerlijk te prijzen. Vriendelijk wil ik u verzoeken hiervoor zorg te dragen. Ik zal deze klacht ook doorgeven aan consumentenprogramma’s.

Gewenste Oplossing:

Als het gewicht en de prijs eerlijk op elkaar afgestemd zijn.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer