Klacht: Kledingkast vedde 166cm×197cmx53cm in wit

Betull1 op 31 januari 2018 over Jysk in de categorie Interieurbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Jysk is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Jysk
Categorie Interieurbedrijven
Status In behandeling
Datum 31 januari 2018

Een klant heeft recent een witte kledingkast van Jysk besteld en ontvangen, waarbij de levering goed verliep. Bij het uitpakken van de kast bleek echter dat de handleiding verwarrend was, met onderdelen aangeduid met letters terwijl sommige planken alleen nummers hadden. Dit leidde tot problemen bij het in elkaar zetten van de kast, en er was ook een beschadiging aan een houten schroef.

Mijn Klacht:

Afgelopen week de kledingkast vedde bestelt 3 deurs in het wit. Na een week is het geleverd dus op de levering heb ik niks om op aan te merken. Eenmaal de kast opgehaald zaten een paar kleine beschadigingen op de doos, tot op heden nog niks van die beschadigingen te zien op de kast. Thuis dozen uitgepakt en willen beginnen met het in elkaar zetten maar geen idee waar we moete beginnen. Handleiding geeft onderdelen weer met letters, zoals A, B, C etc. Op 2 of 3 planken staat een nummer aangegeven, maar geen letters. Dus zie maar een uit te vogelen waar wat hoort. Ook een houten schroef verkeerd erin gedaan vliegt gelijk aan de achterkant een stuk eraf. We hebben zelfs een bezoekje aan de winkel gebracht om te kijken hoe de kast daar in elkaar zit.De kast is nog niet eens in elkaar en ben nu al super ontevreden!!! Voortaan groot meubulair bij de ikea halen, dan betalen we iets meer maar dan heb je ook wat!!

Gewenste Oplossing:

Alles moet beter aangegeven worden, plus een duidelijkere handleiding. Ook had ik een betere kwaliteit verwacht voor een kast die normaal €280 euro is ( in de aanbieding gekocht voor €200)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Jysk

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Jysk in behandeling genomen

Bericht van Jysk

8 jaren geleden - Beste Betul, Wat vervelend om te lezen dat u zo ontevreden bent over onze kast. Kunt u ons uw ordernummer toesturen? Dan kijken we wat we voor u kunnen doen. Groetjes Tari

Bericht van Jysk

8 jaren geleden - Beste Betul, Wat vervelend om te lezen dat u zo ontevreden bent over onze kast. Kunt u ons uw ordernummer toesturen? Dan kijken we wat we voor u kunnen doen. Groetjes Tari

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM