Klacht: Waardeloos bedrijf

Rosa De Lang op 07 oktober 2021 over JustFire in de categorie Interieurbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf JustFire
Categorie Interieurbedrijven
Status Open
Datum 7 oktober 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Een kleine 2 jaar geleden een palletkachel aangeschaft via winkel in wolvega. Nog garantie dus. Nu is ons display niet meer leesbaar, allemaal strepen. Aangemeld via de website, jammer genoeg is filiaal wolvega er niet meer anders waren we gewoon daar naartoe gegaan. Jeffrey had ons vast en zeker geholpen. Krijg een mail terug dat we een monteur moeten aanvragen. Bij doorvragen vanaf onze kant blijkt dat grapje heel veel geld te kosten wat in eerste instantie dus ook niet gemeld wordt. Er wordt aangegeven dat er waarschijnlijk een stroomstoring is geweest en dat valt niet onder de garantie. Hoezo stroomstoring? Hoe weet je dat nu zonder iets gezien te hebben? En wat valt er eigenlijk wel onder de garantie? Dus.. mensen geen zaken doen met justfire. Slechte service! Centen binnen en dan houdt alles op.

Gewenste Oplossing:

Een werkend display zonder extra kosten

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over JustFire

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over JustFire nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Rosa De Lang
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM