Klacht: Vierde in de rij

Truus2424 op 13 januari 2017 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 13 januari 2017

Een klant van Jumbo uit zijn onvrede over de behandeling van klanten die zich als vierde in de rij bevinden. Hij heeft twee keer meegemaakt dat hij werd aangesproken op het tellen, terwijl een andere klant zonder problemen kon betalen na het lezen van een bord boven de kassa. De klant vindt dit slechte reclame voor Jumbo en pleit voor een aanpassing van het beleid.

Mijn Klacht:

Waarom zijn jullie zo moeilijk met vierde in de rij. Heb het nu twee keer mee gemaakt dat je gewoon uit gemaakt wordt dat je niet kan tellen. Want nu moest de gene die de vierde in de rij stond eerst het bord moest lezen wat boven de kassa,s hangen . Toen de meneer klaar was met lezen kon hij gewoon betalen .en werd er gewoon niet meer overgesproken.slechte reclame voor jumbo liende. Haal dat er dan gewoon uit. Of geef gewoon die boodschappen mee

Gewenste Oplossing:

Kom al jaren in liende maar het personeel heeft strikte opdrachten gekregen bij de nieuwe jumbo zou het fijn vinden als ik me weer klant zou kunnen voelen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Jumbo

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Jumbo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer