Klacht: Terugbetaling van statiegeld voor 3 kratten geweigerd

klager832859b1 ✓ Verified op 13 augustus 2026 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 13 augustus 2026

Een klant van Jumbo heeft drie boodschappenkratten ingeleverd, maar ontving alleen statiegeld voor twee kratten. Na contact met de klantenservice werd het verzoek om de ontbrekende vijf euro terug te ontvangen afgewezen, wat leidde tot teleurstelling over de geboden service.

Mijn Klacht:

Ik heb onlangs mijn boodschappen door Jumbo laten brengen en daarbij 3 boodschappenkratten ingeleverd. Tot mijn verbazing werd er statiegeld van mijn rekening afgetrokken voor slechts 2 kratten. Na contact met de klantenservice van Jumbo werd mijn verzoek om de ontbrekende 5 euro terug te ontvangen geweigerd. Dit vind ik onterecht en ben teleurgesteld in de geboden service.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek om de terugbetaling van de 5 euro die ik ten onrechte niet heb ontvangen.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 uur geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Jumbo
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 uur geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Jumbo

Reactie van de melder van de klacht klager832859b1

1 uur geleden - voel me opgelicht

Alle klachten die gemeld zijn door klager832859b1
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer