Klacht: Dop Verse Jus d’orange fles

user-1251627 op 06 februari 2017 over Jumbo in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Jumbo
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 6 februari 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Goeden dag,

Graag andere doppen voor de verse Jus d’orange. Vandaag heb ik in Vianen een fles verse Jus ‘orange gekocht. Een mevrouw voor mij had moeite met de dop en heeft een nieuwe dop van een ander fles gehaald. De verkoper vertelde ons dat wij een klik moesten horen. Ik had moeite met de dop er recht op krijgen maar het is gelukt en mijn fles klikte. Thuis gekomen……. arghhhh zat mijn gehele fietstas en vleeswaren onder de Jus d’orange

Gewenste Oplossing:

Andere doppen, nieuwe fles Jus en ik hoop dat morgen ochtend mijn rosbief en fricandeau niet naar de Jus d\'orange smaken.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Jumbo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer