Klacht: bril vergoeding en de langdurigheid wanneer het kan.

c.kaal op 30 april 2018 over IZZ in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
IZZ has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf IZZ
Categorie Verzekering
Status Open
Datum 30 april 2018

Een klant van IZZ uit zijn onvrede over de wijziging in de vergoeding voor brillen, die nu om de drie jaar in plaats van om de twee jaar kan worden aangevraagd. Daarnaast is de vergoeding met 99 euro verminderd, wat volgens de klant, gezien zijn leeftijd en financiële situatie, te lang duurt. Hij voelt zich benadeeld ondanks jarenlang premiebetalingen en hoopt op een oplossing.

Mijn Klacht:

wat ik persoonlijk vindt is dat het eerst om de twee jaar kon en nu om de drie jaar. Plus wat ik ook kreeg te horen dat het nu ook nog eens met 99 euro is vermindert.Gezien mijn leeftijd van 71 jaar duurt dat te lang die 3 jaar. Ook nog eens meegenomen dat je ook na 47 jaar gewerkt te hebben dat je altijd de premies heb betaald en nu je weer bestolen wordt.Sorrie dat ik dit meld maar ben het er niet mee eens we worden al zoveel gekort en ik betaal toch elke maand een flinke premie.Ik kon in januarie 2018 al terecht voor een nieuwe bril maar moet nu gewoon wachten omdat de vergoeding ook nog eens minder is geworden.Met mijn AOW en klein pensioen moet ik gewoon nog langer wachten wanneer ik het kan betalen.Hopende dat jullie hier nu iets aan doen.Hartelijke Groet.C.Kaal

Gewenste Oplossing:

Als jullie eens nadenken dat mensen ook ouder worden en er eerder aan toezijn wat betreft het zicht vermogen.De 2 jaar vindt ik redelijk.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar IZZ over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM