Klacht: wasribben weer stuk

G.Braaksma op 07 december 2016 over Indesit in de categorie Electronica - Wasmachines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Indesit
Status Open
Datum 7 december 2016

Een consument meldt dat de wasmachine van Indesit, na twee jaar gebruik, al aan de derde set wasribben toe is, die steeds stukgaan. De klant vraagt zich af wat de oorzaak hiervan kan zijn en hoe verder te handelen, maar heeft moeite om telefonisch contact met Indesit te krijgen.

Mijn Klacht:

We hebben onze wasmachine net 2 jaar en we zijn nu al weer aan de derde set wasribben toe. Ze gaan steeds stuk. We vragen ons af wat er fout is en hoe we nu verder moeten. Telefonisch is indisit niet te bereiken.

Gewenste Oplossing:

we zouden tevreden zijn dat we gewoon kunnen wassen en niet alweer een nieuwe moete kopen. Het moet toch niet mogen dat ze steeds breken. De wasribben koste ongeveer een 10 per stuk en porto.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Indesit

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Indesit nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM