Klacht: Stalking,spam,slechte administratie,valsheid in geschift

Royvdam op 24 december 2018 over IncassoPartners Nederland in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
IncassoPartners Nederland has resolved this complaint
Klacht opgelost op 24 december 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste Roy van Dam, Naar aanleiding van je bericht delen wij mede dat wij verschillende vorderingen open hebben staan waardoor er per dossier wordt aangeschreven. Wij beschikken niet over de verzend en ontvangstgegevens en wij hebben dan ook geen inzage...

Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 24 december 2018

Een consument heeft herhaaldelijk ongewenste telefoontjes en sms-berichten ontvangen van IncassoPartners Nederland over nooit ontvangen artikelen van Wish. Ondanks dat zowel de consument als het incassobureau de verzend- en ontvangstgegevens hebben, blijft het bedrijf contact opnemen. De consument overweegt aangifte van stalking.

Mijn Klacht:

Herhaaldelijk bellen en sms ontvangen van dit bedrijf.
Over nooit ontvangen artikelen van wish.
Aangezien zij net als ik de verzend en ontvangst gegevens hebben(denk ik) kunnen ze zelf zien dat artikelen nooit binnen zijn gekomen.
Toch blijven sms,bellen en bestoken met mail.
Aangifte van stalking word overwogen.

Gewenste Oplossing:

Incasso partners moet eerst maar eens goed de administratie nakijken die zij ontvangen hebben van wish waar klachten over producten staan en de verzend gegevens waar in staan dat de artikelen nog steeds onderweg zijn.
Kleine moeite voor een passende oplossing.

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar IncassoPartners Nederland over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door IncassoPartners Nederland in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat IncassoPartners Nederland een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

IncassoPartners Nederland

Heeft op 24 december 2018 om 15:33 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Roy van Dam,
Naar aanleiding van je bericht delen wij mede dat wij verschillende vorderingen open hebben staan waardoor er per dossier wordt aangeschreven. Wij beschikken niet over de verzend en ontvangstgegevens en wij hebben dan ook geen inzage in het systeem van de webshop. Als er vragen of klachten zijn over de bestelling danwel de levering van de bestelling, dan dienen die neergelegd te worden bij de webshop. Die kan ook de factuur annuleren. Wij hopen je hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Voor vragen kan je op werkdagen contact met ons opnemen op 071-5247070.
Met vriendelijke groet,
IncassoPartners

Royvdam

Heeft op 24 december 2018 om 15:53 geantwoord

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Niet een passende oplossing.
Heb contact opgenomen met de webshop.
Zij nemen binnen 5 dagen contact met mij op.

Bericht van IncassoPartners Nederland

7 jaren geleden - Beste Roy van Dam, Als de webshop u een bericht stuurt waarin zij bevestigen een factuur te annuleren ontvangen wij dit graag zodat wij dit voor u na kunnen gaan. Met vriendelijke groet, IncassoPartners

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Gaat wel even duren. Is een heel lijstje.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM